captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Meridianas“ galbūt bus eksponuojamas sausumoje

Danės upę puošiantį burlaivį „Meridianas“ planuojama iškelti į sausumą ir tam tikslui bus prašoma miestiečių ir įmonių finansinės paramos.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Danės upę puošiantį burlaivį „Meridianas“ planuojama iškelti į sausumą ir tam tikslui bus prašoma miestiečių ir įmonių finansinės paramos.

Kalbama, kad po restauracijos jis bus eksponuojamas sausumoje, tačiau iki šiol nežinia, kurioje vietoje, skelbia dienraštis „Vakarų ekspresas“.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės, numatytos kelios galimybės, kaip išsaugoti barkentiną „Meridianas“ ateities kartoms. Būtų galima burlaivį restauruoti, kad jį būtų galima eksploatuoti, tačiau tam prireiktų 28 milijonų litų. Jei būtų nuspręsta ne tik restauruoti burlaivį, bet dar ir pastatyti jo dublikatą – prireiktų 38 milijonų litų.

Tad, pasak A. Velykienės, kol kas linkstama prie pigiausios galimybės išsaugoti „Meridianą“ – jį restauruoti taip, kad toliau jį būtų galima eksponuoti tik sausumoje. Skaičiuojama, kad tam prireiktų 14 milijonų litų.

„Burlaivio būklė labai bloga, lentos suplyšinėjusios, tad jį reikia kuo skubiau ištraukti iš vandens ir ieškoti lėšų restauravimo darbams. Tam, kad jis būtų ištrauktas į sausumą, reikia 100 tūkstančių, todėl kreipsimės į Klaipėdos įmones ir miestiečius, kad jie prisidėtų prie šių darbų finansiškai“, – sakė A. Velykienė.

Sąskaitą, į kurią bus galima pervesti pinigus, žadama paskelbti penktadienį.

Planuojama į sausumą iškeltą burlaivį laikyti „Klaipėdos laivų remonto“ teritorijoje. Manoma, kad jis ten stovės mažiausiai 5 metus, kol nebus visai sutvarkytas.

Tačiau jis nebus uždarytas visuomenei – planuojama rengti edukacines programas, svarstoma, kad tai galėtų būti viena populiariausių vietų santuokai įregistruoti.

„Žinoma, prieš tai laivą reikia nors šiek teik sutvarkyti, kad žmonėms jame būtų saugu“, – akcentavo A. Velykienė.

Pasak jos, lėšų laivui restauruoti tikimasi gauti iš Europos Sąjungos paramos fondų. Jei bus apsispręsta, kad laivas po restauracijos į Danės upę nebegrįš, teks nuspręsti, kurią Klaipėdos vietą jis galėtų papuošti. Svarstoma, kad tai turėtų būti turistų lankoma vieta – Kruizinių laivų terminalas ar kuri nors kita patraukli vieta prie vandens.

 

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...