captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seime patvirtinta A. Gelūno kandidatūra į UNESCO ambasadoriaus kėdę

Ketvirtadienį uždaro posėdžio metu Seimo užsienio reikalų komitetas patvirtino dabartinio kultūros ministro Arūno Gelūno kandidatūrą į ambasadoriaus prie UNESCO postą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Ketvirtadienį uždaro posėdžio metu Seimo užsienio reikalų komitetas patvirtino dabartinio kultūros ministro Arūno Gelūno kandidatūrą į ambasadoriaus prie UNESCO postą.

„Komitetas balsavo už“, – „15min“ patvirtino komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris.

Apie tai, kad A. Gelūnui ruošiama vieta Paryžiuje, kalbų būta, tačiau oficialiai šios informacijos pats ministras niekada nepatvirtino ir nuo komentarų susilaikė.

Tačiau Seimo ir Užsienio reikalų ministerijos kuluaruose kalbėta, kad per garsųjį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) skandalą staigų politinį manevrą atlikęs kultūros ministras A. Gelūnas neapsiriko – už tai gaus šiltą ambasadoriaus prie UNESCO kėdę.

Šis svarbus Lietuvai, turinčiai ne vieną UNESCO saugomą objektą, postas liko tuščias dar 2009 metais, kai iš jo buvo atšaukta Ina Marčiulionytė.

Pavasarį, kilus skandalui dėl FNTT vadovų atleidimo ir prasidėjus trinčiai tarp valdančiosios koalicijos partnerių, A. Gelūnas, deleguotas į kultūros ministro postą „prisikėlėlių“ (vėliau prisijungusių prie Liberalų ir centro sąjungos), perbėgo į Liberalų sąjūdį. Taip jis išgelbėjo koaliciją nuo galimos Vyriausybės griūties, nes liberalcentristai svarstė galimybę trauktis iš ministrų kabineto.

A. Gelūno kandidatūrą dar turi patvirtinti Vyriausybė ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Ministras A. Gelūnas dar nėra oficialiai paskirtas dirbti ambasadoriumi prie UNESCO. Jei būtų paskirtas, vyktų kartu su šeima“, – kukliai Seimo užsienio reikalų komiteto sprendimą pakomentavo A.Gelūno atstovė spaudai Vaiva Gogelienė.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...