captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Akademijos“ galerijoje – dvi parodos

Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ atidarytos dviejų menininkių parodos – Eglės Gineitytės tapyba ir Aistės Kisarauskaitės fotografijos.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ atidarytos dviejų menininkių parodos – Eglės Gineitytės tapyba ir Aistės Kisarauskaitės fotografijos.

Pirmajame galerijos „Akademija“ aukšte atidaryta dailininkės E. Gineitytės tapybos paroda „Teritorija“, kurioje ji eksponuoja naujausius savo darbus. Pasak dailininkės, teritorija – tai Lietuva, kurioje jai jauku gyventi. 

„Prisiminiau iš vaikystės tokį filmuką, kaip asiliukas laimės ieškojo ir kai jis tapo laimingiausias, kai grįžo atgal į savo tėvynę. Pasirodo, yra daug vietų, kur norisi nukeliauti, bet esu laiminga, kad gimiau Lietuvoje ir Vilniuje“, – teigė menininkė.

Dailininkė eksponuoja tiek mažus darbus, tiek didžiules drobes, kokių niekada iki šiol nebuvo tapiusi.

„Šiemet užsisakiau tokio dydžio, kokių nebuvau darius. Bet tai atradimai, įdomu, tame ir yra visas gyvenime įdomumas“, – tvirtino E. Gineitytė.

Antrame galerijos aukšte atidaryta A. Kisarauskaitės paroda „Still Life“. Menininkės teigimu, šia paroda ji siekė sujungti savo tekstinę kūrybą ir meno kūrinius.   

„Paroda yra kaip tekstas. Ilgai jaudinausi, kad mano meno kūriniai ir literatūriniai tekstai niekaip nesusiriša tarpusavyje, ir staiga šitoje parodoje supratau, kad ji yra skaitoma“, – sakė fotografė.

Menininkė eksponuoja natiurmortų fotografijas, darytas Vilniaus dailės mokyklose pastaruosius dvejus metus. Iš šių natiurmortų vaikai mokosi tapyti ir piešti.

„Mane nustebino tai, ką pamačiau, nes visus šiuos dalykus paišo vaikai. Mokytojai turbūt galvojo apie spalvas ir apie faktūras, bet natiurmortai turi ir turinius, jie kažką kalba – lėlė ir be galvos, gal truputį nejauku“, – kalbėjo A. Kisarauskaitė.

Be natiurmortų fotografijų A. Kisarauskaitės parodoje eksponuojami rėmeliai, kuriuos taip pat reikia skaityti.

Abi parodos galerijoje veiks iki rugsėjo pabaigos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...