captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jaunimo teatras kviečia į pirmąją sezono premjerą

Valstybinis jaunimo teatras rugsėjo 21 ir 22 dienomis, pradėdamas 48-ąjį sezoną, kviečia žiūrovus į režisieriaus Arvydo Lebeliūno premjerinį spektaklį „Gupelė“ pagal rusų dramaturgo Vasilijaus Sigarevo pjesę.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Valstybinis jaunimo teatras rugsėjo 21 ir 22 dienomis, pradėdamas 48-ąjį sezoną, kviečia žiūrovus į režisieriaus Arvydo Lebeliūno premjerinį spektaklį „Gupelė“ pagal rusų dramaturgo Vasilijaus Sigarevo pjesę.

Pirmą kartą Vilniuje spektaklį kuriantis režisierius A. Lebeliūnas pagrindinį vaidmenį skyrė Aldonai Bendoriūtei, kitus vaidmenis kuria aktoriai Giedrius Arbačiauskas ir Aleksas Kazanavičius.

Šiuolaikinis kino režisierius, scenaristas, dramaturgas V. Sigarevas parašė dviejų veiksmų pjesę, kaip pats sako, „beveik komediją, o gal tragediją“ apie vienišą moterį, pasiklydusią prieraišumo, beviltiškos meilės ir nuolankumo labirinte. Nors pagrindinė herojė Tamara visai vieniša nėra – turi sutuoktinį, tačiau laiko save eiline, prasta ir niekam tikusia. Tokį įsivaizdavimą pakursto ir jos vyras, vadindamas ją Gupele, kitaip – akvariumo žuvyte, kuri nereikalauja ypatingos priežiūros ir sugeba prisitaikyti prie sunkiausių sąlygų.

Intriga prasideda tuomet, kai moteris savo namuose priima kitą vyriškį, visišką priešingybę jos vyrui. Tuomet tarp jų įvyksta nerangus flirtas, praturtintas absurdiškomis, tačiau nuoširdžiomis atvirumo akimirkomis. Tamara turi galimybę pasikeisti pati ir pamatyti tikrąjį savo vyro veidą.

Pagrindinį vaidmenį spektaklyje kurianti aktorė Aldona Bendoriūtė prisipažįsta, kad šis vaidmuo jai esąs vienas sudėtingiausių. „Kai perskaičiau pjesę, pagalvojau, kad tai ne man. Toks buvo pirmas įspūdis. Labai sudėtingas vaidmuo – kitokio tipažo, temperamento moteris. Nelengva yra dėl to, kad aš esu uždaresnis žmogus. Jei save lyginčiau su Tamara – esu ne tokia kleketuojanti, neatviraujanti. Todėl ją vaidindama aš einu prieš srovę, t. y. viduje prieš save. Bet taip galbūt ir gerai. Nežinau, kaip viskas susiklostys, bet medžiaga labai įdomi“, – apie naujausią vaidmenį kalba Valstybinio jaunimo teatro aktorė.

Pirmą kartą Vilniuje spektaklį kuriantis režisierius A. Lebeliūnas kitus du vaidmenis skyrė aktoriams Giedriui Arbačiauskui ir Aleksui Kazanavičiui. Su pastaruoju aktoriumi ir A. Bendoriūte režisierius susipažino režisuodamas spektaklį „Kitais metais tuo pačiu laiku“.

„Man patinka aktorinis teatras, todėl nepaprastai svarbu, su kokiais žmonėmis dirbsiu. Juk kartu praleisime kelis mėnesius. Kai kuriu spektaklį, tie keli mėnesiai tampa atskiru etapu mano gyvenime“, – sako režisierius.

Paklaustas, apie ką bus būsimas spektaklis, režisierius atsako remdamasis jau kartą pasakytais, savo mokytojo kino režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus žodžiais: apie lapės gyvenimą ir mirtį. Pjesė apie gyvenimą, žmonių likimus, kuriuose žiūrovai galbūt atras sau kažką labai artimo ir atpažįstamo.

Spektaklio kūrybinėje komandoje – scenografas Artūras Šimonis, kompozitorius Saulius Šiaučiulis, kostiumų dailininkė Julija.

Jaunimo teatre iki šių metų pabaigos numatoma dar viena premjera – Vidas Bareikis statys spektaklį pagal populiarią amerikiečių rašytojo, žurnalisto Chacko Palahniuko romaną „Kovos klubas“ („Fight Club“). Pagal šią knygą 1999 m. režisierius Davidas Fincheris sukūrė to paties pavadinimo vaidybinį filmą. Spektaklyje vaidins aktoriai Ainis Storpirštis, Vainius Sodeika, Elzė Gudavičiūtė, Giedrė Giedraitytė, Jonė Dambrauskaitė, Gediminas Storpirštis, Simonas Storpirštis, Antanas Šurna, Sergejus Ivanovas, Giedrius Arbačiauskas ir kiti. „Kovos klubo“ premjera numatoma lapkričio mėnesį.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...