captcha

Jūsų klausimas priimtas

Palangoje – gyvenimo džiaugsmo menininko paroda

Rudenėjanti Palanga svečius pasitinka įspūdinga danų dailininko Hanso Christiano Thomseno paroda. Antano Mončio namuose-muziejuje eksponuojami menininko darbai lankytojus sugražina į šiltą ir smagią vasarą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Rudenėjanti Palanga svečius pasitinka įspūdinga danų dailininko Hanso Christiano Thomseno  paroda. Antano Mončio namuose-muziejuje eksponuojami menininko darbai lankytojus sugražina į šiltą ir smagią vasarą.

Žiūrint į vieno žymiausių Danijos dailininkų H. Ch. Thomseno darbus atrodo lyg žvelgtum į tą patį personažą, tačiau čia jų daug. Pasak dailininko, prieš trisdešimt metų jį užbūręs gamtos grožis neapleidžia iki šiol. Iš menininko darbų žvelgia įvairūs paukščiai, gyvūnai ir, žinoma, žmonės, o dėmesį prikausto išraiškingos akys. Akys, pasak menininko, tarsi sielos veidrodžiai.

„Kartais dirbu gana lėtai, tačiau dažnai mintys plaukia tarsi vėjo genamos, net pats nustembu. Tuomet vos spėju tapyti“, – kalbėjo H. Ch. Thomsenas.

Menininkas naudoja pieštuką, teptuką, o kartais, prisipažįsta, brūkšteli ir pirštu. Nedideli, spalvingi darbeliai spinduliuoja nepaprastą šilumą ir džiaugsmą. Prieš kelerius metus, 50-ojo gimtadienio proga, tėvynėje H. Ch. Thomsenas buvo pramintas gyvenimo džiaugsmo menininku. Jo piešiniai puošia ir dizainerių sukurtus puodelius.

H. Ch. Thomseno darbai ne kartą eksponuoti daugelio Europos galerijų.

„1981 ir 1982 metais jis studijavo Paryžiuje, Siti universitete, tapybos skyriuje. Tuo pat metu Antanas Mončys vadovavo tame pačiame universitete skulptūros studijai“, – pastebėjo A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskienė.

Būtent šio menininko dėka jau dešimt metų Lietuvos dailininkai bendradarbiauja su danų kūrėjais. A. Mončio namuose- muziejuje eksponuota ne viena danų dailininkų paroda. Lietuviai savo kūrybą pristatė H. Ch. Thomseno gimtinėje – Silkeborgo mieste.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...