captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kompozitoriaus B. Kutavičiaus 80-metis Vilniuje švenčiamas net tris dienas

80-metį švenčiančiam kompozitoriui Broniui Kutavičiui Vilniuje skiriamos net trys dienos. Dvylikos Europos šalių muzikologai konferencijoje gilinasi Baltijos kraštų muzikos proveržį po 1970-ųjų ir B. Kutavičiaus kūrybą.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

80-metį švenčiančiam kompozitoriui Broniui Kutavičiui Vilniuje skiriamos net trys dienos. Dvylikos Europos šalių muzikologai konferencijoje gilinasi Baltijos kraštų muzikos proveržį po 1970-ųjų ir B. Kutavičiaus kūrybą. Pirmą kartą atliktas naujausias kompozitoriaus opusas „Magiški kvadratai“.

Kompozitoriaus B. Kutavičiaus kūrybos festivalį „Muzika, pakeitusi laiką“ parengė nauja atlikėjų karta. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos scenoje – jau girdėti kūriniai ir kompozicijos „Magiški kvadratai“ premjera.

B. Kutavičius teigia visada laukiantis, kaip jo kūrinius interpretuos muzikantai, ir net vertina kūrinį, ar pavyko, tik tada, kai jį išgirsta gyvai atliekant. Novatorius, minimalistas, vienas didžiųjų Lietuvos kompozitorių B. Kutavičius, vertindamas jaunąją kartą, sako, kad šiandien kūrėjai per daug linksta į technologijas.

„Dabar visi sulindę į kompiuterius – kompiuterinė muzika, elektroninė muzika. Tai reiškia, kad visi garsai turi būti kažkokie mechaniški. Man atrodo, kad čia trupučiuką minusas, nes natūralus garsas yra pats brangiausias ir įtaigiausias“, – teigė jis.

„Magiškus kvadratus“ B. Kutavičiui užsakė jaunų atlikėjų kolektyvas „Lietuvos ansamblių tinklas“. Dirigentas, taip pat kompozitorius Vykintas Baltakas sako, kad savo mokytojo B. Kutavičiaus muziką vertina dėl savitos liaudies muzikos interpretacijos. 

„Jis nedaug naudojo tų liaudies dainų tiesiogiai, bet naudojo žymiai gilesnes liaudies muzikos ištakas, ne pačias liaudies dainas. Būtent tai padaro tuos kūrinius autentiškus, padaro tuos kūrinius modernius“, – tvirtina kompozitorius ir dirigentas V. Baltakas.

Kultūros ministerijos garbės ženklas, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros „Aukso žvaigždė“, kolegų, draugų sveikinimai – visa skirta 80-metį švenčiančiam kompozitoriui. Už svarų indėlį į Lietuvos ir pasaulio kultūrą jam dėkoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Tačiau, pasak kompozitoriaus, netikėčiausią dovaną jis gavo šįryt, vos pabudęs.

„Šuns balsą girdžiu, guliu lovoje ir chorą girdžiu dainuojant už tvoros. Sustoję visi už tvoros ir dainuoja mano dainą „Vėjo lapai, vėjo nešini“, bet taip gerai skamba, švariai. Čia buvo didžiausia sensacija man“, – pasakojo sukaktuvininkas.

B. Kutavičiaus jubiliejui skirta trijų dienų Baltijos muzikologų konferencija baigsis penktadienį. Šv. Kotrynos bažnyčioje ketvirtadienį pirmą kartą atliekamas visas kompozitoriaus ciklas „Metai“. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...