captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Bohemiečiai“ pradeda naują kūrybos etapą

Šį rudenį operos sambūris „bohemiečiai“ atsisveikina su savo senuoju vardu ir pradeda naują kūrybinės veiklos etapą.

 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Šį rudenį operos sambūris „bohemiečiai“ atsisveikina su savo senuoju vardu ir pradeda naują kūrybinės veiklos etapą.

Nors naujoji sambūrio „iškaba“ dar neskelbiama, trečiadienį ant Bekešo kalno susirinkę „bohemiečiai“ kaitriame lauže sudegino kai kurias savo spektaklių dekoracijas, keletą kostiumų, afišų ritinių, senų lagaminų turinį, taip simboliškai užbaigdami šešerių metų veiklos laikotarpį, vadinamą sambūrio jaunyste, kai artistai elgėsi ne kaip rimti operos solistai.

„Ateina laikas, kai turi arba pasikeisti, arba daraisi mirusiu. Manau, dabar yra kaip tik tas laikas, kai „bohemiečiai“ nusprendė absoliučiai pasikeisti, ir spalio 5 dieną mūsų pirmasis „Manon Lesko“ spektaklis pakeis mūsų gyvenimą totaliai visiem laikams“, – žadėjo režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Pasak režisierės, „bohemiečiai“ pakeitė Lietuvoje klasikinės muzikos pasaulį, padarė įtaką jaunimui ir pasiekė, kad opera būtų ne elitinis menas, o priklausytų visiems.

„Tai rodo didelis susidomėjimas spektakliais, o daug klasikinės muzikos renginių vyksta ir televizijoje, ir festivaliuose. Mūsų šeima išaugo – dabar yra apie trisdešimt žmonių. Mūsų žmonės dabar dainuoja daugelyje didžiausių teatrų Europoje ir pasaulyje. Mūsų žmonės užauginti Lietuvoje, čia gimę, išėję iš jos, bet ir grįžtantys“, – kalbėjo D. Ibelhauptaitė.

Šio sezono pokyčių vingiuose vienintelė nekintama išlieka kūrybinė meninė trijulė – dirigentas Gintaras Rinkevičius, režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius. Visuose sezono pastatymuose gros Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Iki naujųjų metų „bohemiečiai“ žada parodyti praėjusio sezono premjerą – Giacomo Puccini operą „Manon Lesko“. Lapkričio ir gruodžio sankirtoje vėl bus progos išgirsti Piotro Čaikovskio operą „Oneginas“, kurioje pirmą kartą Onegino vaidmenį dainuos lietuvių baritonas Kostas Smoriginas, grįžtantis į Lietuvos sceną po dvejų metų pertraukos. Gruodžio pabaigoje laukia visiškai nauja muzikinė Kalėdų programa, o kitąmet, pavasariop, dar kartą išgyventi Verterio kančių į Vilnių sugrįžta tenoras Edgaras Montvidas.

Pavasarį „bohemiečiai“ žada naują operos premjerą. Nors dėl jos dar nenuspręsta, pasak D. Ibelhauptaitės, svarstoma statyti kurią nors Wolfgango Amadeuso Mozarto operą. „Bohemiečių“ repertuare jau yra šio kompozitoriaus opera „Užburtoji fleita“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...