captcha

Jūsų klausimas priimtas

Filharmonija sezoną žymės „Eglė žalčių karalienės“ premjera

Nacionalinė filharmonija rudens sezono koncertus pradeda prancūzų kompozitoriaus Pierre Thilloy oratorija „Eglė žalčių karalienė“.  
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

 

Nacionalinė filharmonija rudens sezono koncertus pradeda prancūzų kompozitoriaus Pierre Thilloy oratorija „Eglė žalčių karalienė“.

Ji sukurta lietuvių pasakos motyvais. Lietuvos ir Prancūzijos projektas jau gegužės pabaigoje pristatytas prestižinėje Paryžiaus „Gaveau“ salėje. O jau šį penktadienį skambės ir Vilniuje, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Nacionalinė filharmonija naują rudens sezoną pasitinka šūkiu „Atrask save muzikos pasaulyje“ ir pirmiausia kviečia tautosakos mėgėjus. Penktadienį filharmonijos salėje Lietuvos ir Prancūzijos mokyklų vaikų chorai bei nacionalinis simfoninis orkestras atliks prancūzų kompozitoriaus Pierre`o  Thilloy kūrinį, oratoriją „Eglė žalčių karalienė“.

Kompozitorius sako, kad prieš imantis šio siužeto, lietuviai jį tikino, jog šią pasaką svetimšaliui perkelti į muziką bus sunku. Tačiau P. Thilloy esą labai patiko archaiškas ir kartu labai šiuolaikiškas pasakos siužetas.

„Pasaka ne moralizuoja, bet tarsi vaikus moko gerbti kitus, mane tai sužavėjo. Lietuvių saugiai ir diskretiškai saugomas intymumas man pasirodė kaip labiausiai atskleidžiantis jūsų tautą“, – sako kompozitorius.

Jungtinis Vilniaus prancūzų mokyklos, Petro Vileišio progimnazijos, dviejų Paryžiaus licėjų moksleivių choras oratoriją „Eglė žalčių karalienė“ gegužę jau atliko Paryžiuje su vienu iš Prancūzijos simfoninių orkestrų ir buvo šiltai sutikti kritikų. Kompozitorius giria ir nacionalinį simfoninį orkestrą, kaip emocionalų, turintį daug žemiškos jėgos.  

Filharmonijos vadovai teigia, kad penktadienio koncertas bus tik įžanga į naująjį sezoną. Iki Naujųjų Vien Vilniuje bus surengta 60 koncertų, ne viena intriguojama premjera.

Maestro Juozo Domarko vadovaujamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras vėl kvies į turtingą koncertų sezoną, pats rengdamasis pirmosioms gastrolėms Pietų Amerikoje. Rugsėjo 29 dieną orkestras kvies į iškilaus Lietuvos violončelininko Rimanto Armono jubiliejui skirtą koncertą, kuriame skambės ir kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo koncerto violončelei ir orkestrui premjera.

Premjeromis šį rudenį, kaip įprasta, malonins festivalio „Gaida“ koncertai, taip pat tradicinis festivalis „Pokrovskije kolokola“. Premjerine vadinama ir Valstybinio Vilniaus kvarteto kartu su dainininku Liudu Mikalausku parengta programa „Maironio balsu“, skirta Maironio metams ir jau įamžinta kompaktine plokštele. Rugsėjo 23 dieną ši programa gyvai bus atlikta Trakuose. Maironis skambės ir spalio 7 dienos edukaciniame koncerte visai šeimai bei gruodžio 5 dieną Filharmonijoje vyksiančiame Kalbos vakare.

Naują sezoną Filharmonija išlaikys publikai jau įprastas koncertų rubrikas: orkestro ir kamerinės muzikos koncertus, rečitalius, savaitgalio koncertus visai šeimai, ciklą „Muzika Trakų pilyje“, Kalėdų muzikos savaitę, naujamečius koncertus. Iki Naujųjų metų Filharmonijos scenoje pasirodys ne vienas žinomas užsienio atlikėjas ir dirigentas.

Pasak Filharmonijos generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, įstaigai būtų labai brangu ir sudėtinga pasikviesti garsius užsienio muzikos kolektyvus, todėl džiaugiamasi kitų koncertinių organizacijų ir užsienio valstybinių atstovybių pagalba. Rugsėjį Baltarusijos kultūros dienų proga Filharmonijoje koncertuos Baltarusijos valstybinis simfoninis orkestras, o gruodį laukiama Maskvos valstybinio simfoninio orkestro ir Londono bendruomenės gospelo choro pasirodymų.

 

Šį sezoną Filharmonijoje startuoja naujas koncertų ciklas „Intro muzika“, kuriame skambės Filharmonijos kamerinių kolektyvų ir jaunųjų solistų programos.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...