captcha

Jūsų klausimas priimtas

Marijampolėje duris atvėrė biblioteka šeimai

Marijampolėje duris atvėrė moderni „Draugystės“ biblioteka. Jos infrastruktūra pritaikyta šeimoms su vaikais, žmonėms su negalia. Moderni ir interaktyvi biblioteka atidaryta viename Marijampolės gyvenamųjų rajonų.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Marijampolėje duris atvėrė moderni „Draugystės“ biblioteka. Jos infrastruktūra pritaikyta šeimoms su vaikais, žmonėms su negalia. Moderni ir interaktyvi biblioteka atidaryta viename Marijampolės gyvenamųjų rajonų.

800 tūkstančių litų gauta iš Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos pasienio bendradarbiavimo programos. Marijampoliečių partneris – Černiachovskio viešoji biblioteka – modernizavo skaitytojų aptarnavimo skyrių, o Marijampolės Petro Kriaučiūno Viešoji biblioteka atidarė biblioteką šeimai.

„Gražu čia, jauku. Tiek jauno amžiaus vaikams, tiek ir suaugusiems galima ir knygą pavartyti, ir štai šiandien prie interaktyvaus stalo bandėm žaidimą sužaisti, vaikai biliardą žaidė. Tai inovatyvi biblioteka“, – tikina marijampolietė Daiva Bepirštienė.

Bibliotekos modelis nusižiūrėtas Skandinavijoje, kur itin glaudus šeimų ryšys. Čia įrengta Mediateka, Vaikų žaidimų ,Technologijų, Susitikimų, Edukacinių užsiėmimų zonos. Parodoms įkurta Mažoji galerija.

„Mūsų visuomenėje šeimos institucija turi problemų – ne tik ekonominių, bet ir bendravimo tarpusavyje, susvetimėjimo. Šitos problemos ir paskatino rinktis tokį modelį. Skirta lėšų bibliotekos fondų papildymui, ir tokių netradicinių, kurių anksčiau biblioteka neturėjo. Tai ir elektroninės knygos, skaityklės, muzikos įrašai, garsinės knygos“, – pasakoja Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Alma Stočkuvienė.

„Skaitančių šeimų klube jau užsiregistravę apie 40 lankytojų. Šiaip vyks edukaciniai užsiėmimai – tai ir literatūrinis-meninis, meninės kūrybos, kompiuterinio raštingumo ir bendravimo“, – aiškina Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos „Draugystės“ filialo vedėja Danutė Lukšienė.

Marijampolės savivaldybės planuose – kiekviename gyvenamajame rajone įrengti po tokią biblioteką šeimai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...