captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pagerbtas „Amerikos pirtyje“ autorius

Prienuose pagerbtas pirmosios lietuviškos komedijos autorius – žymus tarpukario teisininkas, literatas Juozas Vilkutaitis-Keturakis.
Spektaklio „Amerika pirtyje“ akimirka.
Spektaklio „Amerika pirtyje“ akimirka.

Prienuose  pagerbtas pirmosios lietuviškos komedijos autorius – žymus tarpukario teisininkas, literatas Juozas Vilkutaitis-Keturakis.

Lietuvos Notarų rūmų iniciatyva ant Prienų kultūros centro sienos jam atidengta skulptoriaus Gedimino Piekuro sukurta atminimo lenta.

J. Vilkutaitis į Lietuvos istoriją įėjo kartu su broliu Antanu parašęs pirmąją lietuvišką komediją „Amerika pirtyje“. Lietuviškos spaudos draudimo metais Keturakio slapyvardžiu išleista komedija žaibiškai išpopuliarėjo, buvo vaidinama vos ne kiekviename kaime ir iki šiol tebėra teatrų repertuare.

„Jis yra žinomas kaip pirmosios lietuviškos komedijos „Amerika pirtyje“ autorius, bet labai mažai kas žino, kad jis buvo mūsų profesijos – notariato atstovas, ilgametis Prienų notaras, šviesulys. Ši lenta primins prieniškiams ir miesto svečiams, kad komedijos autorius Keturakis buvo ir notaras“, – sakė Notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

J. Vilkutaičio gimimo 145-osios metinės buvo paminėtos šių metų kovo 1 dieną, tačiau atminimo lentą buvo nuspręsta atidengti Prienuose vykstančios dainų ir šokių šventės metu. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...