captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atidaryta A. Jacovskytės fotografijos paroda „Vilniaus veidai“

ro dailininkė, grafikė Aleksandra Jacovskytė Vilniuje atidarytoje parodoje pristatyta ir kaip fotografė. Trisdešimt metų kurtose nuotraukose – menininkai, kūrę Vilnių, šiandien jau dingusios miesto architektūros detalės.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Teatro dailininkė, grafikė Aleksandra Jacovskytė Vilniuje atidarytoje parodoje pristatyta ir kaip fotografė. Trisdešimt metų kurtose nuotraukose – menininkai, kūrę Vilnių, šiandien jau dingusios miesto architektūros detalės.

„Vilniaus veidai“ – taip Aleksandra Jacovskytė pavadino parodą, apgailestaudama, kad ekspozicijai parengė tik mažą dalį turimų nuotraukų. Pradėjusi fotografuoti dar 10-ies metų A. Jacovskytė sako, kad daugiau fotografija susidomėjo studijų metais. Šiandien žinoma grafikė, kostiumų kūrėja juokauja, kad į pasaulį kitaip ir nebežiūri – tik pro objektyvą.

„Aš viską matau pro objektyvą. Kai aš pamačiau vieną italų neorealistinį Vitorijos de Sikos filmą, jis mane sužavėjo. Filme nebuvo ištarta nė vieno žodžio. Mane sužavėjo įtaiga, sklindanti iš juodai baltų kadrų“, – sako fotografijų autorė A. Jacovskytė.

Gražuolės, rūkantys draugai – autorė kukliai įvardija iš nuotraukų žvelgiančius žmones. Nors jie – keletą dešimtmečių Vilnių kūrusi karta. Dailininkai Gibavičius, Savickas, Vaitiekūnas, Kalinauskas, rašytojai, jų žmonos, ar tiesiog A. Jacovskytei įdomios asmenybės. Parodos kuratorė pabrėžia, kad fotografijose užfiksuoti interjerai, senamiesčio architektūros detalės daugeliu atvejų jau išnykusios, ar neatpažįstamai pasikeitusios.

„Tai yra tas miestas, kurio nebėra, nes yra labai daug fotografuota 1964 metais. Vilniaus getas sugriautas, gyventojai iškeldinti prieš renovaciją, ir tas miesto toks tuštumas kaip eksterjero dekoracija, žmonės vaikšto kaip aktoriai tarp dekoracijų“, – pasakoja parodos kuratorė Violeta Juškutė.

 Paroda Vilniaus veidai atidaryta sostinės Titaniko ekspozicijų salėje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...