captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parodoje „Lunatikas“ – dviejų Austrijos menininkų darbai

Vilniaus galerijoje „Vartai“ atidaryta Austrijos menininkų paroda, kurioje pristatomi du šios šalies kūrėjai: pripažintas pasaulyje menininkas Francas Vestas ir jauna kūrėja Barbara Kapusta.
Wikipedia Commons nuotr.
Wikipedia Commons nuotr.

Vilniaus galerijoje „Vartai“ atidaryta Austrijos menininkų paroda, kurioje pristatomi du šios šalies kūrėjai: pripažintas pasaulyje menininkas Francas Westas ir jauna kūrėja Barbara Kapusta.

Jauna menininkė iš Austrijos Barbara Kapusta Vilniuje pristato darbus, kuriuos sukūrė, kai parodos rengėjai pasiūlė temą – „kūną be organų“ inscenizuoti kaip pasakojimą. Fotografijose – sustingusios moterys, tarsi iš tikrųjų būtų tuščiavidurės būtybės.

„Aš pasakoju apie moterų santykius per jų gestus. Man svarbu išryškinti moterų rankas, judesius, kurie mūsų visuomenėje turi įgiję savas prasmes“, – teigė B. Kapusta.

Ji pristato ir vaizdo darbą, kuriame diskutuojantys žmonės sustingsta tam tikrose pozose, kurios yra įgijusios tam tikras reikšmes.

F. Westo ir B. Kapustos – skirtingoms kartoms atstovaujančių menininkų – kūriniai parodoje „Lunatikas“ sudaro simbolinę sąjungą, skirtą priminti filosofinę meno kryptį – „kūną be organų“. F. Westas – vienas žymiausių vyresniosios kartos menininkų. Vilniuje eksponuojami jo objektai ir interviu su juo, kuriame Westas aiškina savo požiūrį į šiuolaikinį meną.

„Šis gultas – tai psichoanalitiko kabineto sofa, ir tai yra sutapatinama su iliuzija. Realybėje ji turi įkūnyti patogumą, jaukumą, o Westas kūrė iš daiktų, kuriuos rado gatvėje – gelžgalių. Austrišką patogų gyvenimą, jis įkūnijo šioje nepatogioje skulptūrinėje kompozicijoje“, – pasakojo parodos kuratorius Ameras Abbasas.

Vilniaus galerijoje „Vartai“ su paroda galima susipažinti iki birželio 20 dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...