captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Noreika: turiu pasitempti, kad neatsilikčiau nuo jaunų kolegų

Atsisveikinimą su didžiąja scena ir padėką Lietuvos žmonėms rengiančio legendinio Lietuvos operos solisto Virgilijaus Noreikos koncertų ture jį lydės net trys tenorai.
E. Šaltis, V. Noreikos žmona L. Bartusevičiūtė ir V. Noreika, ELTA nuotr.
E. Šaltis, V. Noreikos žmona L. Bartusevičiūtė ir V. Noreika, ELTA nuotr.

Atsisveikinimą su didžiąja scena ir padėką Lietuvos žmonėms rengiančio legendinio Lietuvos operos solisto Virgilijaus Noreikos koncertų ture jį lydės net trys tenorai.

Keturiese scenoje

Rugsėjį 77-ąjį gimtadienį švęsiantis maestro Virgilijus Noreika po 55 profesionalioje scenoje praleistų metų nusprendė baigti karjerą. Šia proga tenoras surengs šešių koncertų ciklą „Ačiū už meilę – Virgilijus Noreika“. Turas vyks didžiausiose šalies arenose. Kartu su V. Noreika scenoje pasirodys dar trys žymūs tenorai: Merūnas Vitulskis, Edmundas Seilius ir Vaidas Vyšniauskas.

V. Noreika sakė, jog labai džiaugiasi galimybe scenoje dainuoti su kitais atlikėjais.

„Koncerte dalyvauja tie, kurie jau gali labai gerai ir tas, kuris gali dar neblogai“, – apie savo ir kolegų dainavimo galimybes šypsodamasis pasakojo maestro.

„Prie visų jų esu šiek tiek prisidėjęs. Prie vieno daugiau, prie kito – mažiau, bet visi jie yra gavę mano patarimų. Turiu stipriai susikaupti ir pasitempti, kad per daug neatsilikčiau nuo jaunų kolegų“, – pridūrė jis.

Tiesa, V. Noreika minėjo, kad šis atsisveikinimas dar negalutinis. Jis norėtų „pasilikti kuklią teisę dar padainuoti mažesnėse salėse“.

Tenoras teigė, jog jam itin daug reiškia galimybė dainuoti didelėse arenose, kur jį galės išvysti daugybė žmonių. „Lietuva mane palaiko. Nuvažiavus koncertuoti ir pamačius pilnas sales, kartais norėdavosi dainuoti su ašaromis akyse“, – pasakojo V. Noreika.

Renginio organizatorius ir turo idėjos autorius Eugenijus Šaltis pasakojo, kad sumanymas gimė vasario mėnesį. „Lietuvoje nebuvo tradicijos pagerbti menininkus, tai nutariau, kad reikia ją pradėti. Ėmiausi tartis su žmonėmis, kuriems tai rūpi. Pakalbėjau su maestro, jis sutiko. Tenorai, kuriuos pakviečiau, su dideliu noru sutiko prisidėti“, – sakė E. Šaltis.

Repeticijose – ypatinga atmosfera

Su karjerą didžiojoje scenoje baigiančiu V. Noreika progą padirbėti gavę tenorai džiaugėsi galimybe pabendrauti su viena iškiliausių Lietuvos muzikos asmenybių. „Maestro repeticijose dalijosi prisiminimais apie kiekvieną kūrinį. Apie kiekvieną repeticiją būtų galima parašyti po knygą“, – pasakojo M. Vitulskis.

Lietuvoje populiarus atlikėjas dėl galimybės dalyvauti šiame ture žada į koncertus specialiai atskristi iš Ispanijos. Po pirmojo koncerto M. Vitulskis mėnesiui išvyks į Bilbao operos teatrą ruoštis vaidmeniui „Traviatoje“.

Orkestrui vadovaujantis Vytautas Lukočius sakė, jog dirbti su keturiais tenorais repeticijoje kartais būna nelengva. „Turiu tris vaikus. Su jais, ko gero, būna lengviau“, – juokėsi dirigentas.

Surimtėjęs paminėjo, jog pirmoji repeticija su orkestru įvyko tik vakar, bet iki šeštadienio, jo manymu, atlikėjai spės pasirengti koncertui. „Manau, subūrėme vieną iš geresnių orkestrų. Prie jo prisijungė roko ir džiazo muzikantai. Šiuo metu esame programos šlifavimo įkarštyje“, – sakė jis.

Itin sudėtingą Otelo mirties scenos ariją pirmoje koncerto dalyje atliksiantis V. Noreika nusprendė renginio išvakarėse dalyvauti dar viename pasirodyme. „Man paskambino įkuriamo Širvintų choro atstovai ir paprašė dalyvauti pirmajame jų koncerte Kernavėje. Negalėjau atsisakyti“, – pasakojo tenoras.

Muzikinė įvairovė

Turo organizatoriai ir dalyviai žada įvairiapusišką pasirodymą. „Vargu, ar kas prisimena, kad vienu metu scenoje būtų keturi tenorai ir kad jie dainuotų tuos kūrinius, kurių Lietuvoje niekas nedainavo“, – sakė E. Šaltis.

Kad programa išskirtinė, pritarė ir V. Noreika. „Programa sustatyta, sakyčiau, virtuoziškai. Per ją parodysime, kad esame super klasės profesionalai, kuriais visuomenė gali džiaugtis“, – žadėjo maestro.

Pirmoje koncerto dalyje skambės arijos iš G. Puccini operų „Turandot“, „Bohema“, G.Verdi „Otelo“, G. Donizetti „Meilės eleksyras“, J. Massenet „Verteris“. Taip pat – žinomos itališkos, neapolietiškos dainos – C. A. Bikxio „Mama“, L. Dalla „Il canto“, F. P. Tosti „Marechiare“ ir garsioji „O sole mio“.

Antroje koncerto dalyje klausytojai turės progą išgirsti V. Noreiką ir Lietuvos tenorus atliekant garsius populiariosios pasaulio muzikos amerikiečių ir ispanų hitus – nuo J. Revaux, K. Fransua ir P. Anka „Mano kelias“ (garsusis F.Sinatros dainuotas „My Way“) iki A. Lara „Granada“, E. Lecuona „Por eso te quiera“, J. Gade „Jalousi“ ir kt.

Kartu su tenorais scenoje pasirodys specialiai šiam turui koncerto muzikinio vadovo ir dirigento Vytauto Lukočiaus suburtas orkestras „Vilnius Sinfonietta“. Antroje dalyje prie jų prisijungs ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Taip pat prie koncerto dalyvių prisidės Klaipėdos miesto meras, žinomas trimitininkas Vytautas Grubliauskas ir akustine gitara grojantis Tomas Varnagiris.

Vienu metu scenoje bus net iki 110 žmonių. Pasirodymą ant scenos fiksuos keturios kameros. Koncerto žiūrovai vaizdą matys ir specialiuose ekranuose. Metų pabaigoje turėtų pasirodyti koncerto DVD ir specialūs audio ir video diskai, kuriuose užfiksuoti įspūdingiausi V. Noreikos pasirodymai.

Koncertai vyks:

Alytaus sporto ir pramogų arenoje – rugsėjo 8 d., 19 val.;

Vilniaus „Siemens“ arenoje – rugsėjo 21 d., 19 val.;

Kauno „Žalgirio“ arenoje – rugsėjo 30 d., 19 val.;

Šiaulių pramogų arenoje – spalio 13 d., 19 val.;

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje – spalio 19 d., 19 val.;

Panevėžio „Cido“ arenoje – spalio 27 d., 19 val. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...