captcha

Jūsų klausimas priimtas

Žemaitis menininkas savo namus pavertė Rytų Azijos kampeliu

Telšiuose gyvenantis dailininkas savo namus pavertė Rytų Azijos sala. Gausus lankytojų būrys čia nemokamai gali pasijusti it būtų Kinijoje ar Japonijoje, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Telšiuose gyvenantis dailininkas savo namus pavertė Rytų Azijos sala. Gausus lankytojų būrys čia nemokamai gali pasijusti it būtų Kinijoje ar Japonijoje, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.

Apsirengęs drabužiais, kuriuos dėvi kinai, Alfredas Jonušas pasitinka svečius. Prieš keturias dešimtis metų savo 8 arų ploto sodyboje jis įkūrė japonišką sodą. Tekančios saulės šalis žemaitį sužavėjo po to, kai jis pamatė architekto Taange Kenzoo suprojektuotą Tokijo olimpinį stadioną. Tačiau prieš gerą dešimtmetį, sako, suvokęs, kad didžioji kultūra atėjusi iš Kinijos, ir pusę sodybos paskyręs Kinijai.

 „Esu atkūręs Kinijai būdingų pastatų grupę, pradedant Konfucijaus šventykla, pirmo Kinijos prezidento Su Dia Dzeno mauzoliejumi, Gan Su dykumoje esančiu Pusmėnulio ežeru su oaze, šventyklų kompleksu, baigiant tarp kalnų stovinčiais garsiuosiais Tibeto Potalasa rūmais“, – vardijo dailininkas Alfredas Jonušas.

Sode įsikūrusi ir garsioji Kinų sienos statytojo imperatoriaus Ši Chuangdi terakotinė kariuomenė, tačiau ne visi 8 tūkstančiai karių, o tik fragmentas, taip pat – kinų imperatorių rūmai, gražuolių pagodų maketai, muzikos instrumentai ir kinų dievai. Japonijos dalis prasideda nuo tradicinių teatrų Mo ir Kabuki kaukių. Ant sienos išrašyta japonų tautinė giesmė, įrengtas tradicinis arbatos namelis, kur arbatos  gėrimo ceremonija trunka 4 valandas. Bet daugiausiai lankytojų dėmesio sulaukia stebuklinngasis vienuolis Buda, atnešantis pinigų ir turto. Tereikia jo bambą vyrams patrinti dešine ranka, o moterims – kaire.

„Čia yra trynę ir Seimo nariai, ir Japonijos ambasadorius, ir popas, ir kunigas. Labai daug istorijų, kas antrą kartą atvažiavęs, kas radęs, kas išlošęs... Vairuotojas gyrėsi 70 tūkst. išlošęs. Visi supuola trinti tą bambą, paskui prie vartų randu primėtytų loterijos bilietų“, – šypsosi Azijos kultūrai neabejingas menininkas.   

A. Jonušas sako, kad viską sukūręs savo rankomis, be padėjėjų. Daugiausiai darbo sode pavasarį, kai reikia ne tik kurti naujus statinius, bet ir perdažyti jau esančius. Pomėgiui išleidžiąs visus pinigus. Tačiau lankytojų dėmesys esą atperka viską.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...