captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Beauštanti aušrelė“ Rugsėjo 1-ąją skambės su Maironio poezija

Sostinės Simono Daukanto aikštėje šeštadienį skambės šventinis koncertas „Beauštanti aušrelė su Maironiu...“, skirtas Mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Sostinės Simono Daukanto aikštėje šeštadienį skambės šventinis koncertas „Beauštanti aušrelė su Maironiu...“, skirtas Mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienai.

Jau aštuonioliktus metus prasmingą Rugsėjo 1-osios koncertų tradiciją puoselėjantis Lietuvos muzikų rėmimo fondas klausytojams dovanoja rudeniškai spalvingą muzikos puokštę.

Populiarius muzikos kūrinius atliks dainininkai Virgilijus Noreika, Asta Krikščiūnaitė, Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius, Vaidas Vyšniauskas, Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ choras, Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Color Jazz“, vokalinė grupė KIVI, Lietuvos vaikų ir moksleivių TV konkurso „Dainų dainelė“ šių metų laureatai.

„Mūsų fondo misija ir idėja – skleisti klasikinės ir šiuolaikinės akademinės muzikos tradiciją, kuria visus metus būtų rūpinamasi mokyklose, kolegijose, universitetuose. Daug metų Mokslo ir žinių dienos proga iš pradžių Katedros aikštėje, vėliau – S. Daukanto aikštėje muzikuodavo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, žymiausi solistai ir chorai.

Šiais metais klausytojų laukia ypatinga programa – ir populiari, ir kartu klasikinė. Garsiausias mūsų koncerto svečias – profesorius Virgilijus Noreika, simboliškai pradedantis atsisveikinimą su didžiąja scena. Šventinį vakarą Maestro dainuos populiariausias savo repertuaro dainas, kurioms galės pritarti visa aikštė“, – kalbėjo Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė.

Pasak jos, daug metų rengiamų koncertų programa nėra sustabarėjusi, bet solidi ir nuotaikinga, atitinkanti šiuolaikinių klausytojų poreikius. Šįmet aikštėje netrūks ir džiazo muzikos – improvizuos A. Noviko vokalinis ansamblis „Color Jazz“ ir auksą pasaulinėje chorų olimpiadoje Jungtinėse Amerikos Valstijose neseniai laimėjęs ansamblis KIVI. "Iš anksto nebuvome numatę šio ansamblio, bet išgirdę apie tokį didelį laimėjimą, ir ne Londono olimpiadoje, bet kur kas toliau, įtraukėme KIVI pasirodymą koncerte“, – sakė L. Stulgienė.

Mokslo metų pradžios proga fondo vadovė linkėjo moksleiviams, jų tėveliams ir mokytojams neužmiršti, kad tikrosios meno vertybės slypi šimtmečiais patikrintoje klasikinėje muzikoje, taip pat ir šiuolaikinėje, kuri seka gražiomis M. K. Čiurlionio, J. Naujalio tradicijomis. „Linkiu, kad visus metus moksleivius lydėtų tokia tauri, graži, kilni muzika, kuri suteiktų sielai kuo daugiau dvasinės stiprybės“, – linkėjo L. Stulgienė.

Susirinkusius S. Daukanto aikštėje tradiciškai sveikins Prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo ir mokslo bei krašto apsaugos ministrai, Vilniaus miesto vadovai.

Šįmet minint Maironio metus koncerte skambės Maironio poezija ir dainos pagal Maironio eiles.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...