Kultūra

2014.04.04 21:07

Šiaulių dramos teatre – dokumentinės pjesės „Gražuolės“ premjera

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.04.04 21:07

Šiaulių dramos teatre – premjera. Klaipėdietė režisierė Agnė Dilytė pristato dviejų dalių gyvenimo būdo groteską „Gražuolės“.

Šiaulių dramos teatre – premjera. Klaipėdietė režisierė Agnė Dilytė pristato dviejų dalių gyvenimo būdo groteską „Gražuolės“.

Dokumentinę pjesę „Gražuolės“ parašė du Rusijos žurnalistai – Vladimiras Zabalujevas ir Aleksejus Zenzinovas. Joje – šokiruojančios nūdienoos realijos, iš diktofono įrašų šifruočių. Penkios gražuolės moterys – televizijos šou dalyvės – ir laidos vedėjas bando išsiaiškinti, kuri iš jų, graži ar negraži, yra laimingesnė, kas yra grožis – vertybė ar tik praskrendantis drugelis.

„Manau, kad mūsų pagrindinė užduotis yra užduoti tuos klausimus, o atsakymus lai susiranda kiekvienas žiūrovas asmeniškai. Žmogus turi laisvę rinktis, kuo tikėti“, – teigė aktorius Dalius Jančiauskas.

„Visada vaidinu daugiau psichologinius vaidmenis ,psichologinėje buitinėje pjesėje, o čia – staiga toks groteskas, visai kitokios išraiškos priemonės“, – kalbėjo aktorė Silvija Pvilaitytė.

Pasak režisierės, spektaklyje užduodama daug klausimų, o atsakymų mažai – kodėl televizijos laidose, populiarių žurnalų viršeliuose karaliauja tuštybė. Ji veržiasi ir į žmonių tarpusavio santykius, gyvenimo būdą, grožio supratimą.

„Man įdomu, kaip formuojama mūsų visuomenėje ta grožio samprata, kaip kuriami moteriškumo stereotipai, aš prieš daugelį jų protestuoju, koks moters įvaizdis, koks modelis išoriniame pasaulyje daugeliu atvejų formuojamas“, – kalbėjo režisierė A. Dilytė.

Scenografiją spektakliui sukūrė dailininkas scenografas Artūras Šimonis, muziką – kompozitorius Antanas Jasenka. Premjera – balandžio 6-tą ir 11-tą dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt