captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje – nauja kūrybinė erdvė

Klaipėdos senamiestyje duris atvėrė nauja kūrybinė erdvė. Uostamiesčio menininkai savo dirbtuves įkūrė buvusioje mokykloje.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Klaipėdos senamiestyje duris atvėrė nauja kūrybinė erdvė. Uostamiesčio menininkai savo dirbtuves įkūrė buvusioje mokykloje.

Pernai ištuštėjusią buvusią Vydūno mokyklą Klaipėdos savivaldybė užleido menininkams.

Buvusiose klasėse įsikūrė apie 50 jaunų ir profesionalių kūrėjų: muzikantai, tapytojai, šokėjai, aktoriai, kino ir teatro režisIeriai, fotografai.

Pasak jų, iki šiol kūrybinis jaunimas uostamiestyje buvo išsibarstęs į miesto pakraščius, o ir dirbtuves turėjo ne kiekvienas.

„Aš iki šiol tapiau namie, bet po to galvą skaudėdavo nuo dažų. Ištepi sienas, grindis, po to reikia ilgai valyti, o čia gali skleistis nebijodamas“, – sakė tapytojas Tomas Kiauka.

„Vertinu labai teigiamai, nes trūksta judrių žmonių, vis dėlto ne vienas sėdi užsidaręs, o čia yra tokia kaip bendruomenė, įkvėpimo gal daugiau“, – mano iliustratorė Viktorija Dambrauskaitė.

„Manau, susiformuos stipri kūrybos žmonių bendruomenė Klaipėdoje, kuri, aš tikiu, atgaivins senamiestį, nes senamiestis dabar toks apmiręs“, – kalbėjo režisierius Arūnas Eimulis.

Po vienu stogu susibūrusi kūrėjų bendruomenė pasivadino „Mokykla“.

„Pastato prigimtis buvo mokykla, švietimo įstaiga, ir mes nusprendėm, kad vis dėlto ir liekam prie tos mokyklos, nes čia tuo pačiu mes vienas iš kito mokysimės, bendradarbiausim, skatinsim vienas kitą įvairiomis idėjomis“, – teigia kūrėjų bendruomenės atstovė Skaistė Kazarauskaitė.

Čia bus galima ne tik kurti, bet ir keistis knygomis, pasiimti ar palikti nereikalingą daiktą, drabužį.

Avarinės būklės pastatą miesto valdžia ketino nugriauti, tačiau pritrūkus politikų balsų, nenaudojamą pastatą nusprendė patikėti menininkams.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...