captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prasdėjo Mindaugo vardu pavadinta vienuoliktoji Baltijos tarptautinio meno trienalė

Penktadienio vakarą Šiuolaikinio meno centre atidaryta 11-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė, pavadinta Mindaugo trienale. Ji pradėta menininko iš Niujorko Maiklo Portnojaus performansu „100 iškilmingų pasirodymų“. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Programa suskirstyta į tris dalis, dienos renginius, tai Mindaugo performansai, kai kiekvieną dieną skirtingi menininkai atskleis savąjį Mindaugą“, – sako menininkPenktadienio vakarą Šiuolaikinio meno centre atidaryta 11-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė, pavadinta Mindaugo trienale. Ji pradėta menininko iš Niujorko Maiklo Portnojaus performansu „100 iškilmingų pasirodymų“. 

Pasak trienalės kuratorių, šiemet jie siekia kitokio santykio su auditorija, todėl programoje kasdien bus galima išvysti tik du ar tris kūrinius, žiūrovas bus kviečiamas kasdien sugrįžti ir pamatyti vis kitų darbų. Visus juos sies Mindaugo tema.

„Programa suskirstyta į tris dalis, dienos renginius. Tai Mindaugo performansai, kurių metu kiekvieną dieną skirtingi menininkai atskleis savąjį Mindaugą“, – sako menininkas Michaelis Portnoy'us.

Dienos performansai vyks skirtingose miesto erdvėse senamiestyje, restorane „Neringa“ bei Jeruzalės skulptūrų sode. Vakarinė performansų programa vyks Šiuolaikinio meno centre.

Nuo 1979-ųjų rengiama trienalė visą laiką kito, tačiau kiekvieną kartą ji būdavo rengiama kaip paroda. Šiemet trienalės rengėjai nusprendė ją surengti ne kaip parodą, o kaip savo koncepcija labiau primenančią festivalį, skirtą kinui ir performansui.

„Esminis šių metų renginio skirtumas yra tai, kad keičiasi jo formatas. Pirmą kartą nedarome parodos. Pagrindinis festivalio akcentas –  kinas ir performansai. Kinui skirsime 13 dienų programą“, – pasakojo Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas.

Mindaugo trienalė truks dvylika dienų. Be performansų  kasdien bus rodoma filmų programa, kurią sudarė Londono kino centro „Lux“ direktorius Benjaminas Cookas. Ji susieta su trienalės idėja ir skirta asmenybės, savasties, savęs kūrimo temoms. Filmai bus rodomi specialiai šiai trienalei atidarytoje „ŠMC“ kino salėje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...