captcha

Jūsų klausimas priimtas

Architektūros Nobelis pirmą kartą teko kinui

Prestižinės Pritzkerio premijos, skiriamos už pasiekimus architektūroje, laureatu šiemet tapo kinas Wang Shu. Jis – pirmas Kinijos atstovas, pelnęs šią premiją. Komisija teigia taip pripažįstanti, jog Kinijos urbanizavimas svarbus visam pasauliui.   
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Prestižinės Pritzkerio premijos, skiriamos už pasiekimus architektūroje, laureatu šiemet tapo kinas Wang Shu.   

Jis – pirmas Kinijos atstovas, pelnęs šią premiją. Komisija teigia taip pripažįstanti, jog Kinijos urbanizavimas svarbus visam pasauliui.

Prestižinė Pritzkerio premija, dar vadinama architektūros Nobeliu, pavadinta jos steigėjo, amerikiečio verslininko J. Prickerio vardu. nuo 1979 metų ji teikiama talentingiausiems architektams.

Šiemetinis laureatas – kinų architektas Wang Shu, kuriam įteiktas medalis ir 100 tūkst. dolerių.

„Wang Shu darbuose pirmą sykį matome tikrai šiuolaikinę kinų architektūrą“, – teigė Pritzkerio premijos komisijos pirmininkas lordas Peteris Palumbo.

Vienas iš Wang Shu projektų – menų akademijos miestelis jo tėvynėje. Pritzkerio premija įvertinta tai, kad jo kūryba nesenstanti, kad giliai įleidusi šaknis į aplinką ir kartu universali, kad išsaugotos kinų architektūros tradicijos ir kad pakartotinai panaudotos statybinės medžiagos.

Visa tai atsispindi ir architekto projektuotame muziejaus pastate. Milijonai sugriautų istorinę vertę turėjusių namų plytų buvo surinktos ir įmūrytos į Wang Shu kurto pastato sienas.

„Aš tai vadinu architektūros tęstinumu. Tai tradicinės kinų architektūros metodas, kurį šiuolaikiniai žmonės pamiršo. Bet juk taip galime išsaugoti statybines medžiagas, kartu mūsų gyvenimą susieti su istorija. Seni daiktai gali virsti naujais“, – tvirtina architektas Wang Shu.

Wang Shu turi ne tik architektūros magistro diplomą, bet ir beveik dešimt metų dirbo statybose, kad tikrai išmanytų, kaip statomi namai. Jau penkiolika metų, kai jis su žmona įkūrė savo architektūros firmą, yra Kinijos menų akademijos architektūros skyriaus dekanas.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...