captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujausiame režisierės G. Beinoriūtės filme specialiųjų efektų nebus

Režisierė Giedrė Beinoriūtė, Lietuvos kino publikai geriausiai žinoma kaip filmo „Balkonas“ autorė, baigė kurti naują dokumentinį filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Režisierė Giedrė Beinoriūtė, Lietuvos kino publikai geriausiai žinoma kaip filmo „Balkonas“ autorė, baigė kurti naują dokumentinį filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“.

Filmas be dekoracijų, peizažų, išorinio veiksmo ir specialiųjų efektų, kad būtų galima „įsižiūrėti“ į mintį.

„Noriu stebėti mintį, keliaujančią nuo vieno antakio prie kito, nuo smakro iki akių, čia rodos jau gimstančią, čia vėl grąžinamą į smegenų įsčias – dar pabrandinti“, – sako filmo autorė ir režisierė Giedrė Beinoriūtė.

„Pokalbiai rimtomis temomis“ – tai 11 pasakojimų ir vienas nutylėjimas apie gyvenimą.

Pagrindiniai filmo herojai vaikai ir paaugliai, apdovanoti ypatingu gebėjimu apsakyti juos supantį pasaulį. Intymūs minimalistine maniera nufilmuoti pokalbiai su jais atskleidžia kartais melancholišką, kartais juokingą, kartais dramatišką šiuolaikinio pasaulio vaizdą. Filme keliami klausimai apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, žmogaus ryšį su kitu žmogumi.

„Maža kas užduoda tokių klausimų. Šiaip nieks neužduoda, bet gerai“, – sako vienas filmo herojų.

Klausimai užduoti. Atsakymai iškels naujų klausimų. Kartais prajuokins.

Filmo herojai papasakos apie išsamų bučiavimąsi, parodys kur spaudžia, kai skauda. Jie žino, kad meilė yra jausmas, kuris, kai užklumpa, tai atrodo, kad širdis tiesiog plyš ir sprogs ir išsitaškys į visas penkias dalis. Taip pat papasakos, kad čia viskas yra iliuzija, bet galima pamatyti ir visai kitą pasaulį – begalybę.

Treji metai skirti idėjos brandinimui, pažinčiai su vaikais, jų stebėjimui ir fiksavimui, montavimui studijoje Monoklis kartu su operatoriais Audriumi Kemežiu ir Eitvydu Doškumi, montuotoju Danieliumi Kokanauskiu, prodiusere Jurga Gluskiniene.

„Pokalbiai rimtomis temomis“ kino teatruose pasirodys nuo spalio 12 dienos.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...