captcha

Jūsų klausimas priimtas

Moteris nusprendė restauruoti XIX amžiaus freską ir ją sunaikino

Nusprendusi, kad XIX amžiuje ispanų tapytojo sukurtą freską reikia šiek tiek atnaujinti, moteris darbų ėmėsi pati, tačiau nepaisant gerų norų, meno kūrinį sunaikino. 
gawker.com nuotr.
gawker.com nuotr.

Nusprendusi, kad XIX amžiuje ispanų tapytojo sukurtą freską reikia šiek tiek atnaujinti, moteris darbų ėmėsi pati, tačiau nepaisant gerų norų, meno kūrinį sunaikino.

Pagyvenusi moteris nusprendė restauruoti Eliaso Garcia Martinezo freską „Ecce Homo“. Tačiau ji nesikreipė į profesionalus, o darbų ėmėsi pati, rašo telegraph.co.uk.

Viso to rezultatas – nevykusiai atliktas darbas, kur sudėtingus E. G. Martinezo potėpius pakeitė atsitiktiniai aštuoniasdešimties metų sulaukusios „restauratorės“ patepliojimai dažais. Gili paveiksle vaizduojamo Jėzaus išraiška pradingo po gausiu raudonų ir rudų dažų sluoksniu.

Paveikslui padaryta žala pastebėta tuomet, kai XIX amžiaus tapytojo anūkė prieš keletą savaičių paaukojo pinigų Borjanos studijų centrui Ispanijoje. Centre kaupiamas regiono religinių paveikslų archyvas su reguliariai atnaujinamomis jų nuotraukomis.  

Gavę auką, centro darbuotojai nuvyko pažiūrėti, kaip atrodo Gailestingumo bažnyčią puošianti freska, tačiau pamatė, kad ji visiškai pasikeitusi.

Iš 2010 metais darytos freskos nuotraukos matyti, kad ji tik šiek tiek apirus, paveiksle aiškiai matyti erškėčių vainiku papuošta Jėzaus galva. Freskoje yra tik nedidelių mažų taškelių.

Antroje freskos nuotraukoje, darytoje šių metų liepą, baltos dėmės jau smarkiai padidėję. Greičiausiai paveikslą nugramdė restauraciją pradėjusi aštuoniasdešimtmetė.

Naujausioje nuotraukoje freska jau nebeatpažįstamai pasikeitusi.

Restauratorė mėgėja teigė, kad projekto ėmėsi turėdama „tik gerų ketinimų“, tačiau, kaip teigė už kultūrą atsakingas tarybos narys, Juanas Maria de Ojeda, reikalas „išsprūdo jai iš rankų“.

Restauraciją senolė vykdė neturėdama jokių leidimų. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...