captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kuršių nerijoje prisikels išnykęs kaimas

Lietuvos jūrų muziejus užsimojo padaryti tai, ko mūsų krašte dar nėra buvę: atkurti visą išnykusį XIX–XX amžiuje gyvavusį Kopgalio kaimą, kuris buvo ir pirmoji poilsiavietė Kuršių nerijoje. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lietuvos jūrų muziejus užsimojo padaryti tai, ko mūsų krašte dar nėra buvę: atkurti visą išnykusį XIX–XX amžiuje gyvavusį Kopgalio kaimą, kuris buvo ir pirmoji poilsiavietė Kuršių nerijoje.

Šią vasarą baigti preliminarūs archeologiniai kasinėjimai, o vėliau bus ieškoma priimtiniausių finansavimo šaltinių kaimui atstatyti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Atkūrus Kopgalio kaimą autentiškų namų kopijose galėtų gyventi būsimo delfinų terapijos centro lankytojai, svarstoma galimybė praplėsti ir ekspozicijų laikymo vietą, įrengti eksponatų saugyklą, biblioteką, jūrinės kultūros informacijos centrą. Kopgalio kaimo atkūrimas būtų viena iš milžiniško, jau kelintus metus vykdomo Jūros teikiamų pramogų, poilsio ir sveikatingumo komplekso projekto dalių.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, šią vasarą buvo labai svarbu patikrinti, ar muziejininkų turimi išnykusio Kopgalio kaimo brėžiniai ir dokumentai sutampa su išlikusiais pamatais. „Archeologiniai ir žvalgybiniai tyrimai patvirtino tą informaciją, kuri yra pateikta mūsų turimose prieškario schemose“, – sakė O. Žalienė.

Anot archeologinių kasinėjimų vadovo, Klaipėdos universiteto Istorijos katedros lektoriaus dr. Klaido Permino, buvusio kaimo vietoje aptikta lėkščių, bokalų, langų rėmų ir alaus butelių – iš šių kamštelių galima spręsti, kad anuomet populiariausias buvo vietinis „Memel Brau“, „Gubernijos“, „Ragučio“ alus.

Istorikų teigimu, Kopgalyje XIX amžiaus pabaigoje galėjo būti apie 30 pastatų, gyventi apie 100 žmonių, tad panašus kiekis statinių ir gali būti atkurtas. Tiesa, pasak O. Žalienės, „kol kas mes tik uždegėme žalią šviesą, davėme startą Kopgalio atkūrimo projekto pradžiai“.

 Jūrų muziejaus istorikas Dainius Elertas neabejoja, kad Kopgalio kaimas būtų pirmasis kartu su pastatais, takais, alėjomis visiškai atkurtas Lietuvoje egzistavęs kaimas.  

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...