captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje pristatomi originalių Prancūzijos menininkų darbai

Pirmą kartą Lietuvoje pristatomi originalūs keturių Prancūzijos menininkų Andre Deraino, Raoulio Dufy, Jeano Carzou ir Leonor Fini – darbai.
J. Carzou kūrinio nuotr.
J. Carzou kūrinio nuotr.

Pirmą kartą Lietuvoje pristatomi originalūs keturių Prancūzijos menininkų Andre Deraino, Raoulio Dufy, Jeano Carzou ir Leonor Fini – darbai. 

Ekspozicija sudaryta iš meno kūrinių neturinčių nuolatinės vietos jokiame pasaulio muziejuje ar galerijoje. Todėl, tai reta galimybė pamatyti šiuos unikalius menininkų darbus, kuriuos yra sukaupusi organizacija S.A.R.L. AMIENCOM iš Prancūzijos, rašoma pranešime spaudai.

Lankytojai kviečiami į nepaprastą kelionę su A. Derainu, R. Dufy, J. Carzou ir L. Fini bei kartu panerti į jų darbuose sukurtą realybės gelmę, atveriančią materialaus pasaulio duris vedančias link gyvenimo esmės, kurią atspindėti  gali tik tokio masto ir reto talento menininkai.

Šių keturių skirtingų menininkų įtaka formuojant tam tikrą šiuolaikinio meno suvokimą, yra akivaizdi. Jų pasaulėžiūra yra tarsi orientyras, siekiant suprasti procesus vykusius XX a. mene ir gyvenime.

Eksponuojami dailės darbai gyvai parodo kūrybinės minties eigą, leidžia žiūrovui pažvelgti į pasaulį būtent jų, dailininkų, akimis, bei pajusti, tai, ką jie jautė pagauti įkvėpimo, kai veržte veržėsi nevaldomi jausmai, emocijos ir išgyvenimai.

Kiekvienas jų nugyveno įdomų, kūrybiniais atradimais pažymėtą gyvenimą, kuris leido sukurti savitą ir unikalų stilių, taip lengvai atpažįstamą meno pasaulyje.

Paroda, apjungianti modernizmą ir klasiką, siekia parodyti, kaip gali būti vienoje erdvėje eksponuojami nesuderinami, skirtingi stiliai, kai išraiškos priemonės ir pati darbų atlikimo technika kontrastuoja tarpusavyje. Juos visus jungia skirtingas požiūris vaizduojant ne patį objektą, o savo asmeninį santykį su juo. Parodoje eksponuojami darbai rodo autentišką, įprastai nuo visų slepiamą, ir tik patiems menininkams suprantamą pasaulio veidą.

Jų kūryboje aiškiai juntama prancūziškojo gyvenimo dvasia, viena ir ta pati įkvepianti realybė, persismelkusi per jų pačių sąmonę, vizualizuojanti skirtingas kūrybos išraiškas. 

Paroda atidaroma kovo 13 d. 17 val., Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41, Vilnius).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...