captcha

Jūsų klausimas priimtas

O. Koršunovas už „Dugne“ pelnė geriausio režisieriaus titulą

Oskaras Koršunovas pripažintas geriausiu režisieriumi Torūnėje (Lenkija) savaitgalį pasibaigusiame svarbiausiame Lenkijos tarptautiniame festivalyje „Kontakt“. 
O. Koršunovas, ELTA nuotr.
O. Koršunovas, ELTA nuotr.

Oskaras Koršunovas pripažintas geriausiu režisieriumi Torūnėje (Lenkija) savaitgalį pasibaigusiame svarbiausiame Lenkijos tarptautiniame festivalyje „Kontakt“. 

Lietuvių menininkas šį titulą pelnė už spektaklį „Dugne“ pagal Maksimo Gorkio pjesę.

Šių metų festivalyje „Kontakt“ savo spektaklius rodė režisieriai iš Belgijos, Olandijos, Airijos, Rusijos, Lietuvos, Vokietijos, Rumunijos, Vengrijos. Dalyvavo ir latvių režisierius Alvis Hermanis su spektakliu „Juodas pienas“, pelniusiu festivalyje akredituotų žurnalistų apdovanojimą.

Festivalio vertinimo komisijoje kartu su Lenkijos ir Olandijos atstovais šįmet spektaklius vertino lietuvių teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė.

Į daugiau nei 20 metų gyvuojantį festivalį „Kontakt“ O. Koršunovo teatras (OKT) yra kviečiamas jau nuo 1991 metų, kai buvo parodytas pirmasis OKT spektaklis „Ten būti čia“.

Per festivalio gyvavimo metus jo svečiai galėjo pamatyti nemažai ir kitų O. Koršunovo spektaklių: čia buvo parodytas „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Vaidinant auką“, „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ ir kt.

„Labai džiugu, kad „Dugne“ buvo įvertintas Lenkijos publikos, ypač po to, kai taip palankiai Gdansko Šekspyro festivalyje buvo sutiktas naujausias mūsų spektaklis „Miranda“, – pažymėjo O. Koršunovas.

Po sėkmingų pasirodymų spektakliai „Dugne“ ir „Miranda“ kviečiami dalyvauti ir kituose Lenkijos festivaliuose – lapkritį abu spektakliai dalyvaus festivalyje „Ars Cameralis Silesiae Superioris“ Katovicuose.

Tačiau tuo OKT/Vilniaus miesto teatro gastrolės nesibaigia. Jau antradienį „Dugne“ ir „Mirandos“ aktoriai išvyksta į Švediją – prestižinį Bergmano festivalį, vėliau – į Jaroslavlį ir Minską. „Miranda“ dar laukiama Platonovo festivalyje Voroneže, V. Šekspyro festivalyje Noise ir „Euro–scene“ festivalyje Leipcige.

Rusijos platumas aplankys „Įstabiosios ir graudžiosios Romeo ir Džuljetos istorijos“ trupė, o saulėtąją Ispaniją – „Hamleto“ aktoriai. Tačiau bene įdomiausia kelionė laukia „Vasarvidžio nakties sapno“ kūrybinės grupės. Jų gastrolių maršrutas nusitęs net iki Sibiro platumų. Birželio viduryje spektaklis bus rodomas Krasnojarske, Ačinske ir Železnogorske.  

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...