captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vargonų legendos“ skambės Radviliškio ir Šiaulių krašto bažnyčiose

Trečiasis vargonų muzikos festivalis „Vargonų legendos“ rugpjūčio 16 ir 17 dienomis kviečia klausytojus į Radviliškio, Šeduvos, Sidabravo, Kurtuvėnų bažnyčias bei Šiaulių katedrą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Trečiasis vargonų muzikos festivalis „Vargonų legendos“ rugpjūčio 16 ir 17 dienomis kviečia klausytojus į Radviliškio, Šeduvos, Sidabravo, Kurtuvėnų bažnyčias bei Šiaulių katedrą.

Pasak festivalio rengėjų, trečią vasarą rengiamas festivalis ne tik suburia Lietuvos vargonininkus, bet ir suteikia progą aptvarkyti bažnyčių vargonus, juos paremontuoti, parengti koncertams, kad tai būtų instrumentas, o ne tik graži bažnyčios interjero dekoro dalis.

„Šįmet festivalis gausesnis atlikėjų – koncertuos dešimt vargonininkų ir klarnetininkas prof. Algirdas Budrys. Džiaugiamės, kad į mūsų festivalį atvyksta ir Vokietijoje gyvenanti vargonininkė Irena Budrytė-Kummer. Koncertai vyks penkiose bažnyčiose, pirmą kartą – Kurtuvėnų ir Sidabravo bažnyčiose“, – vardijo festivalio organizatorius Romualdas Juzukonis.

Šįmet festivalyje dalyvaus net keli Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vargonininkų konkurso laureatai, tarp jų – trys pirmosios premijos laimėtojai: Bernardas Vasiliauskas (1968), Jurgita Kazakevičiūtė (2007) ir Karolina Juodelytė (2011).

Pasak J. Kazakevičiūtės, labai retai būna, kad tiek vargonininkų grotų viename būryje. „Labai džiaugiamės galėdami susitikti su savo kolegomis ir kad plečiasi šio festivalio geografija. Aptarinėjome, ką įdomesnio galėtume pateikti klausytojams, žadame jiems ir staigmenų“, – sakė J. Kazakevičiūtė.

Pasak vargonininko B. Vasiliausko, festivalis „Vargonų legendos“ yra reikšmingas renginys, vienas iš nedaugelio, turinčių savo temą, tikslus ir idėją. „Rimtoji, bažnytinė muzika vis drąsiau žengia į Lietuvos provinciją, kuri dažnai yra maitinama pigia ir ne visai profesionalia popmuzika“, – sakė vargonininkas.

Jo žiniomis, seniausi vargonai yra Šeduvos bažnyčioje, o vėliausiai surinkti – Radviliškyje. „Įvairių kartų vargonininkai profesionalai turės pasitempti vieni prieš kitus, be to, jiems teks išbandyti ir ne visai įprastus pneumatinius vargonus, kokius turi Sidabravo bažnyčia“, – kalbėjo Vilniaus arkikatedros vargonininkas B. Vasiliauskas.

Vargonininkai ne tik gros savo parengtas programas, bet ir visi susiburs baigiamajame festivalio koncerte Radviliškio bažnyčioje – puikiais šios bažnyčios vargonais bus įrašoma festivalio dalyvių kompaktinė plokštelė.

Festivalio rengėjai žada mielai supažindinti su vienos ar kitos bažnyčios vargonais visus norinčius apžiūrėti šį instrumentą iš arčiau, ypač laukdami jaunimo, kuris galbūt ateityje rinktųsi nelengvą, bet įdomią vargonininko specialybę.

Baigiamuoju festivalio „Vargonų legendos“ koncertu prasidės Radviliškio miesto šventės savaitgalis. Vargonininkai džiaugiasi, kad jų festivalį Radviliškyje dažnai palydi originalūs vietos renginiai – ankstesniais metais buvę drožėjų simpoziumas ir mezgėjų konkursas.

„Tikiuosi, kad tuo miesto šventė bus įdomi, kad žmonės galės ne tik gauti populiariosios kultūros malonumų, bet ir rimtosios kultūros ir muzikos“, – teigė Radviliškio miesto šventę koordinuojantis R. Juzukonis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...