captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos dramos teatras sezoną pradės lenkų dramaturgės pjese

Klaipėdos dramos teatras naują sezoną pradės Jono Vaitkaus režisuoto spektaklio „Mums viskas gerai“ pagal jaunosios kartos lenkų dramaturgės Dorotos Maslowskos pjesę.
Jonas Vaitkus, BFL nuotr.
Jonas Vaitkus, BFL nuotr.

Klaipėdos dramos teatras naują sezoną pradės Jono Vaitkaus režisuoto spektaklio „Mums viskas gerai“ pagal jaunosios kartos lenkų dramaturgės Dorotos Maslowskos pjesę.

Spektaklio scenografiją kuria Artūras Šimonis, kompozitorius – Gintaras Kizevičius. Vaidins Klaipėdos dramos teatro aktoriai Sigutė Gaudušytė, Regina Šaltenytė, Nelė Savičenko, Valentina Leonavičiūtė, Jūratė Jankauskaitė, Igoris Reklaitis, Darius Meškauskas, Eglė Barauskaitė ir kt.

1983 m. gimusi D. Maslowska laikoma didžiausiu jaunosios kartos talentu lenkų literatūroje. Pirmąjį romaną „Lenkų ir rusų karas po baltai raudona vėliava“ ji parašė būdama vos aštuoniolikos, o 2006 metais, nukonkuravusi tokius garsius autorius kaip Nobelio premijos laureatė Wislawa Szymborska, Eva Lipska ir Adamas Zagajewskis, už romaną „Karalienės povas“ pelnė prestižiškiausią lenkų literatūros apdovanojimą „Nike“.

Parašyti pjesę „Mums viskas gerai“ autorę įkalbėjo teatro „Rozmaitosci“ vadovas ir vienas garsiausių šiuolaikinių lenkų režisierių Grzegorzas Jarzyna, vėliau pats ėmęsis šią pjesę režisuoti ir pastatęs ją Berlyne.

Pjesėje „Mums viskas gerai“ su postpankiška ironija kalbama apie šiuolaikinę visuomenę, nutrūkusius žmogiškuosius ryšius, abejingumą, niveliaciją. Pjesės peizažas – šiuolaikinė Lenkija, iki skausmo primenanti ir mūsų dienų Lietuvą ar bet kurią kitą postsovietinę šalį. Trijų kartų atstovės – nesusikalbančios, viena kitos užguitos ir užgautos – gyvena viename bute, tačiau jų nebesieja nei esami kraujo ryšiai, nei geografija. Dramos personažai vienas kito nebegirdi ir net nebando kalbėtis ar įsiklausyti. Iš tiesų jie net negyvena, o tiesiog būna, laukdami beketiško stebuklo, kuris neateis. Laukdami tikrojo gyvenimo – gyvenimo be baimės, be pažeminimo, su savigarba ir orumu.

D. Maslowska atvirai klausia, kas slypi už žvilgančio fasado, ar visas tas prašmatnumas kartais nėra vien tik neonu švytintys muilo burbulai? Kas mes tokie? Kodėl jaučiamės ir persisotinę, ir mirtinai išbadėję vienu metu? Kodėl mums šitaip „nesibūna“, ir kur ieškoti atspirties taško globaliame surogatų pasaulyje?

Klaipėdos dramos teatras spektaklio „Mums viskas gerai“ premjera numatoma rugsėjo 6 dieną uostamiesčio Žvejų rūmuose.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...