captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kinijoje vyksta tarptautinis ledo skulptūrų festivalis

Kinijos Harbino mieste tradicinė ledo skulptūrų šventė sulaukė 40 dalyvių iš 11 pasaulio šalių.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

Kinijos Harbino mieste tradicinė ledo skulptūrų šventė sulaukė 40 dalyvių iš 11 pasaulio šalių.

Tris dienas menininkai ir jų pagalbininkai dirbo, kad ledo luitai iš artimiausios upės virstų meno kūriniais. Šiemet ledo skulptūrų konkursas surengtas jau 28 kartą, jis – dalis Ledo ir sniego šventės, kuri šiemet jubiliejinė – trisdešimta. Atvyko patyrę meistrai ir debiutantai, tokie kaip japonė studentė, kuri mokosi Kinijos meno ir dizaino aukštojoje mokykloje ir kuriai dar reikia pagalbos, kad įgyvendintų sumanymą.

„Norėjau sukurti ką nors paprasto, kas iš tikrųjų simbolizuotų Japoniją. Taigi sugalvojome – geriausia būtų žodis „ledas“ japonų kalba“, – pasakoja skulptorė iš Japonijos Mao Vakajama.

 Skulptorė iš Kanados Patricia Leguin – patyrusi dalyvė. Ji sako norėjusi priminti, kad ateina pavasaris, nors aplink dar žiema.

„Skulptūrą pavadinau „Laukinat pavasario“. Tai tiesio prie lango sėdinti mergaitė, svajojanti apie pavasarį“, – atskleidžia P. Leguin.

Vietinis skulptorius, gyvenantis Harbine, sukūrė „Kinijos svajonę“ – toks šūkis atėjus į valdžią prezidentui Xi Jinping Kinijoje tapo itin populiarus, ypač kai šalies vadovas jį pabrėžė vienoje savo kalbų. Nežinia, kokia jo prasmė, bet menininkas pavaizdavo kaimo vaiką, mojuojantį žibintu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...