captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tikisi, kad plaukas paveiksle padės patvirtinti, jog jį nutapė V. van Goghas

Iš paveikslo paimtas plaukas, kuris galėjo priklausyti Vincentui van Goghui. Taip tikimasi patvirtinti arba paneigti, jog šį kūrinį tikrai sukūrė jis. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Iš paveikslo paimtas plaukas, kuris galėjo priklausyti Vincentui van Goghui. Taip tikimasi patvirtinti arba paneigti, jog šį kūrinį tikrai sukūrė jis.

Siekiant įminti vieną iš meno pasaulio mįslių, iš „Natiurmorto su bijūnais“ paimtas 8 centimetrų ilgio plaukas ir jo DNR mėginiai bus lyginami su žinomų V. van Gogho giminaičių mėginiais, praneša telegraph.co.uk.

Jei bus patvirtinta, jog paveikslo autorius – tikrai V. van Goghas, kūrinio vertė gali išaugti iki 170 milijonų, skaičiuojant litais, o jo savininką  meno kolekcininką Markusą Roubrocksą iš Kelno paversti multimilijonieriumi.

Ryškus paveikslas, kuriame vaizduojama spalvotų bijūnų vaza, stovinti ant medinių grindų, palėpėje Belgijoje aptiktas 1977 metais. Nuo to laiko meno pasaulyje ginčijamasi, ar tai olandų dailininko kūrinys.

M. Roubrocksas, kuris paveikslą paveldėjo iš tėvo, visada tvirtino, kad tai originalus V. Van Gogho darbas, sukurtas 1889 metų pavasarį, likus metams iki to, kai dailininkas nusižudė. Du nepriklausomi meno ekspertai, tyrę paveikslą, jo tvirtinimus parėmė.

Tačiau V. van Gogho muziejaus Amsterdame atstovai su tuo nesutinka, teigdami, jog potėpiai neatitinka V. van Gogho tapybos stiliaus, taigi paveikslas yra tik kvalifikuotai sukurta klastotė.

Ester Monnik, restauratorė, nuėmusi plauką nuo paveikslo, beveik neabejoja, jog jis priklauso jo autoriui, kad ir kas jis būtų.

„Jis turėjo priklausyti dailininkui, nes jis buvo giliai apatiniuose paveikslo dažų sluoksniuose“, – kalbėjo jis.

Plika akimi vos matomas plaukas ilgą laiką liko nepastebėtas. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...