captcha

Jūsų klausimas priimtas

Meksikiečiai jau išmoko tarti „Meno Fortas“

Visą praėjusią savaitę, Teatro „Meno Fortas“ trupė viešėjo Meksikos sostinėje. Svarbiausio Meksiko miesto ir visos šalies kultūros centro Palaco Bellas Artes teatro scenoje, lietuvių aktoriai Rugpjūčio 4, 5 dienomis vaidino režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Idiotas“ pagal F. Dostojevskio romaną.  
„Meno forto“ nuotr.
„Meno forto“ nuotr.

 

Visą praėjusią savaitę, Teatro „Meno Fortas“ trupė viešėjo Meksikos sostinėje. Svarbiausio Meksiko miesto ir visos šalies kultūros centro Palaco Bellas Artes teatro scenoje, lietuvių aktoriai Rugpjūčio 4, 5 dienomis vaidino režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Idiotas“ pagal F. Dostojevskio romaną.

Tai jau ketvirtosios „Meno Forto“ gastrolės Meksikoje, teigiama išplatintame pranešime. Tris kartus teatras atstovavo Lietuvą didžiuliame, visus menus apimančiame festivalyje Cervantino, vykstančiame kasmet Guanajuato ir Leon miestuose šalies šiaurėje. Čia buvo parodyti E. Nekrošiaus „Otelas“, „Hamletas“ ir „Faustas“. Šiemet, prodiuserių agentūros PROA ir Nacionalinio Dailiųjų Menų Instituto kvietimu, Lietuvos teatras pirmą kartą buvo pristatytas Meksiko mieste.

Įspūdingi Bellas Artes rūmai pastatyti 1934 metais Meksiko miesto istoriniame centre išsiskiria savo monumentalia ir puošnia neoklasicistine architektūra. Pastato interjerus puošia Diego Rivera, David Alfaro Siqueiros, José Clemente Orozco ir kitų žymiausių Meksikos dailininkų freskos. Čia kasdien vyksta svarbiausi koncertai, spektakliai, parodos, paskaitos, vykdoma plati edukacinė programa. Agentūra PROA subūrė žymiausius Meksikos meno ekspertus ir įgyvendindama savo misiją siekia pristatyti Meksikos kultūrą pasauliui ir geriausius pasaulio meno pavyzdžius – meksikiečiams. Todėl tikrai džiugu, kad E.Nekrošiaus spektakliai per kelis metus paliko neišdildomą įspūdį ne tik eiliniams žiūrovams, teatralams bei studentams, bet ir šios agentūros ekspertams, formuojantiems Meksikos kultūrinę politiką.

Jau pora mėnesių prieš „Meno Forto“ gastroles svarbiausių Meksikos dienraščių žurnalistai domėjosi teatru, spausdino interviu su Eimuntu Nekrošiumi. Žiniasklaidos dėmesio lietuvių aktoriai nestokojo ir atvykę į Meksiką – į surengtą spaudos konferenciją susirinko bemaž 50 žurnalistų, o televizijos kameros lydėjo aktorius užkulisiuose iki pat spektaklio pradžios. Didžiulį susidomėjimą „Idioto“ spektakliais liudijo ir visi parduoti bilietai į abu spektaklius, o Bellas Artes teatro salė talpina apie 1500 žiūrovų. Savo susižavėjimo Lietuvos teatro spektakliu neslėpė ir vienas PROA agentūros vadovų Jaime`as Suarezas, kuris jau po pirmojo pasirodymo kalbėjo apie galimybes kitais metais pristatyti meksikiečiams naujausią E.Nekrošiaus spektaklį „Dieviškoji Komedija“.

Žiūrovų salę užpildė įvairialypė publika nuo moksleivių ir studentų iki solidaus amžiaus, respektabilių ponų. Iš prigimties džiaugtis gyvenimu linkę meksikiečiai labai gyvai reagavo ir lietuvių spektaklyje. Subtilūs Nekrošiaus režisūriniai sprendimai ir emocionali D. Ciunio, S. Trepulio, J. Jurkutės ir kitų lietuvių aktorių vaidyba pakerėjo tūkstantinę salę ir žiūrovai susikaupę, labai jautriai sekė spektaklį. Į spektaklį atėjo ir trys iš trylikos Meksike gyvenančių lietuvaičių. Merginos labai džiaugėsi galimybe girdėti lietuvišką žodį Meksikos scenoje ir teigė, kad per 15 metų tai pirmas ryškus lietuvių kultūros įvykis Meksikos sostinėje. Po šių gastrolių galima tvirtai teigti, kad jau ir Meksikoje E.Nekrošiaus teatras yra labai neblogai žinomas, suprantamas, mėgstamas ir laukiamas.

Atvykusi į Meksiką „Meno Forto“ trupė turėjo porą laisvų dienų skirtų aklimatizacijai, todėl lietuviai turėjo progos susipažinti su neaprėpiamu, pietietišku ritmu alsuojančiu megapoliu. Meksikas pribloškia muziejų, galerijų, parodų gausybe ir jų pristatomų ekspozicijų įvairove. Norintieji rado laiko aplankyti kolonijinius laikus menančius Tula, Puebla miestelius arba Teotihuacan piramidžių kompleksą. Kiti leido laiką klaidžiodami bekraščio miesto gatvėmis užtvindytomis įvairiausių prekeivių, muzikantų, piktąsias dvasias ritualiniais šokiais varančių indėnų ir... saugumą ir tvarką palaikančių ginkluotų iki dantų policininkų.

Naująjį sezoną „Meno Fortas“ pradės „Dieviškąja Komedija“ rugsėjo 12 d. Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre, vėliau šio spektaklio laukia gastrolės Italijoje, Maskvoje, Sankt Peterburge.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...