captcha

Jūsų klausimas priimtas

G. Jautakaitė kuria muziką kinui ir lopšines vaikams penkiomis kalbomis

Daugiau kaip tris dešimtmečius Amerikoje gyvenanti dainininkė, kompozitorė ir poetė Gintarė Jautakaitė kasmet grįžta į Lietuvą aplankyti tėvų ir gerbėjų. Prie Baltijos jūros su artimaisiais besiilsinti menininkė šį vakarą savo gerbėjus kviečia į Palangos vasaros estradą, kur skambės nostalgiškos dainos ir poezija.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Daugiau kaip tris dešimtmečius Amerikoje gyvenanti dainininkė, kompozitorė ir poetė Gintarė Jautakaitė kasmet grįžta į Lietuvą aplankyti tėvų ir gerbėjų. Prie Baltijos jūros su artimaisiais besiilsinti menininkė šį vakarą savo gerbėjus kviečia į Palangos vasaros estradą, kur skambės nostalgiškos dainos ir poezija.

Į Palangą, kuri anuomet buvo tarsi kultūros lopšys ir primena jai jaunystę, Amerikoje su šeima gyvenanti GIntarė Jautakaitė atvyksta kone kasmet. Atlikėja sako labai pasiilgstanti tėvų ir gimtinės, bet čia atvežama prašosi ir mažiausioji jos atžala – septynerių metukų dukrelė Elžbieta.

 „Ji kiekvienais metais prašosi nuvežama į Palangą. Tiesiog neįsivaizduoja vasaros be vykimo į ją. Nors pasaulyje yra daug fantastiškų kurortų tokių kaip Florida ar kiti, Palanga jai  tapusi tarytum antraisiais namais“, – sako dainininkė ir  kompozitorė Gintarė Jautakaitė.

Palangiškiai ir kurorto svečiai garsią dainininkę pastarosiomis dienomis gali išvysti ne tik paplūdimyje ar skaitykloje, bet ir Gintaro muziejaus salėje. Čia G. Jautakaitė ruošiasi šio vakaro koncertui, kuris įvyks Vasaros estradoje.

Siekianti nuolat tobulėti, žengti pirmyn, šį kartą atlikėja sako nusižengusi savo principams ir į koncertą įtraukusi ne tik naujus kūrinius, bet ir tuos, kuriuos atliko per paskutinį savo koncertą vasaros estradoje, prieš tris dešimtmečius. Tai gerai vyresnei kartai  žinoma Laimio Vilkončiaus daina „Laivas“, Giedriaus Kuprevičiaus „Kregždutės“, „Dobilas širdy“ ir kitos.

„Kas gi nori atlikti senas dainas, bet kai ilgainiui jos tampa tokios žinomos, kad tampa klasika. Tokia daina tapo mano padainuota „Lelija“. Kartais mane  stebina operos solistų ištvermė, kai jiems reikia metų metus dainuoti tas pačias dainas tame pačiame spektaklyje. Iš kur jie randa kūrybiškumo, iš kur jie randa jėgų perteikti tuos pačius tekstus, tą pačią muziką naujai ir naujai. Juk jie irgi turbūt pavargsta ir ilgisi naujų kūrinių. Taip man yra ir su „Lelija“. Žinoma, įdomu ir nepaprastai sunku atlikt ją šviežiai ir dar taip, kad aš pati įsijausčiau“, – pasakoja G. Jautakaitė

 Koncerte dalyvaus Egidijus Bavikinas bei chorai „Pastoralė“ ir „Giesmė“. Klausytojai išgirs ir G. Jautakaitės sukurtų eilių.

 „Man labai pasisekė, kad mano eiles skaitys tokie fantastiški aktoriai kaip Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas. Aš juos mėgstu nuo vaikystės, tiesiog dievinu visus jų spektaklius“, – džiaugiasi muzikė.

 Savo kūriniuose menininkė vengia istorinių biografinių faktų, tačiau juntamas savitas požiūris į meilę ir gėrį..

„Kiekviena kiekvienos dainos eilutė yra manos sielos biografija šimtu procentu“, – sako G. Jautakaitė.

Dainininkė, kompozitorė, poetė tai – ne vieninteliai G. Jautakaitės talentai. Be viso to, ji  jau daugiau kaip du dešimtmečius užsiima keramika,  taip pat sena jos meilė – grafika.

Amerikoje dainininkė sako intensyviai repetuojanti su nuostabiais muzikantais. Tačiau daugiausia laiko  praleidžia kurdama muziką kinui.

„Labai mėgstu tai daryti, nes tai atveria man visai kitokias laisves, visai kitokias plotmes. Šiuo metu dirbu su dviem labai įdomiais filmais, kurie man kelia didžiulį pasitenkinimą“, – atvirai prisipažįsta G. Jautakaitė.

Ji atskleidžia, kad šiuo metu mažiems vaikams kuria lopšines penkiomis kalbomis – lietuvių, anglų, norvegų, estų ir japonų. Anglų ir lietuvių kalbomis jas atliks mažoji Elžbieta. Kitomis – jos draugų vaikai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close