captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Naujojo cirko savaitgalį“ – šiuolaikinio cirko įvairovė

Septintąjį kartą sostinėje vyksiantis tarptautinis festivalis „Naujojo cirko savaitgalis`12“ šiemet pristatys penkis požiūrius į tai, kas yra šiuolaikinis cirkas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Septintąjį kartą sostinėje vyksiantis tarptautinis festivalis „Naujojo cirko savaitgalis`12“ šiemet pristatys penkis požiūrius į tai, kas yra šiuolaikinis cirkas.

Rugsėjo 6–8 dienomis Menų spaustuvės rengiamas festivalis šiemet tęs žiūrovų pažintį su šia naujausia scenos menų šaka, naudojančia tradicinę cirko abėcėlę tam, kad kalbėtų šiuolaikiniam žmogui aktualius dalykus.

Penki spektakliai, sukurti Kroatijos, Prancūzijos, Švedijos ir Lietuvos trupių, parodys, kad čia gali būti niūrumo ir giedros, pasąmonės užkaborių ir humoro, vizualumo ir muzikalumo, erdvės ir intymumo.

Kaip ir ankstesniais metais, „Naujojo cirko savaitgalį“ praturtins edukacinė programa, kuri padės pirmus žingsnius žengiančiai Lietuvos šiuolaikinio cirko bendruomenei tobulinti meistriškumą ir gauti informacijos apie tolimesnio meninio augimo galimybes. Lietuviai pradės festivalio programą, bus pristatytas Lietuvos šiuolaikinio cirko trupės „Antigravitacija“ antrojo spektaklio „Nėra laiko“ eskizas.

Pirmąjį kartą festivalyje viešės Kroatijos šiuolaikinio cirko menininkai. Jauna trupė „Room 100“ Lietuvos publikai pristatys savo pirmąjį spektaklį C8H11NO2, už kurį pelnė aukščiausius jaunus naujojo cirko artistus proteguojančio tinklo „Jeunes Talents Cirque Europe 2009–2010“ apdovanojimus. Pavadinimui pasirinkę cheminės medžiagos dopamino formulę, šio pastatymo autoriai ryžosi kalbėti apie psichinės ligos kamuojamo žmogaus pasaulį.

Švedų trupė „Poetry in Motion“ Menų spaustuvės kieme parodys žongliravimo ir gatvės šokio spektaklį „Kamuolinis hausas“. Autoriai aiškinasi gatvės šokio ir žongliravimo galimybes „veikti“ bendrai, kaip šios atskiros meno formos keičiasi, įgauna naują kokybę viename kūrinyje.

Prancūzų kompozitorius, muzikantas, režisierius Laurent`as Bigot į festivalį atveš savo pastatymą „Mažasis cirkas“. Akustinių objektų spektaklis vyksta itin kamerinėje erdvėje. Jo konstrukcija iš medžio, plastiko, siūlų, spyruoklyčių, popierinių figūrų ir mikrofonų galėtų tilpti ant stalo.

Prancūzų trupės „Compagnie DeFracto“ spektakliui „Uždaros grandinės“ reikės daugiau erdvės. Originalią žongliravimo techniką ištobulinęs duetas savo spektaklyje kalba apie dviejų asmenybių santykius.

Tarptautinis festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“ Vilniuje rengiamas nuo 2006 metų. Naujasis cirkas yra bene jauniausia ir nesustabarėjusi scenos menų rūšis, traukiantis kūrėjus ir žiūrovus visiška laisve eksperimentuoti.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...