captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Kisarauskienė pirmąkart surengė parodą gimtajame Kaune

Dailininkė Saulė Kisarauskienė surengė pirmąją, ir kaip pati sako, greičiausiai paskutinę parodą gimtajame mieste – Kaune.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Dailininkė Saulė Kisarauskienė surengė pirmąją, ir kaip pati sako, greičiausiai paskutinę parodą gimtajame mieste – Kaune.

Parodoje „Suplyšę Antigonės kelionės“ eksponuojami darbai iš skirtingų dailininkės kūrybos laikotarpių.

Menininkės, kaip ir jos vyro, šviesaus atminimo tapytojo Vinco Kisarausko, nemėgo sovietų valdžia. Jos iliustracijos Eduardo Mieželaičio poezijos knygoje buvo pasmerktos to meto spaudoje, dešimtmetį jos darbai nerodyti oficialiose parodose.

„Mano pačios biografija nėra iš tų, kad pradėjau, sekėsi, sekėsi ir taip aukštyn ir aukštyn – nieko panašaus, ji buvo labai sudėtinga, su visokiais įvykiais, todėl ta kūryba yra nevienoda“, – sako S. Kisarauskienė.

Parodos kuratorė pastebi, kad technikų įvairovė – vienas išskirtinių S. Kisarauskienės kūrybos bruožų. Taip pat – dramatiškos ir su likimu kovojančios antikos tragedijų moterys.

Šįmet 75 metų jubiliejų mininti dailininkė teigia, kad jai gražiausias kūryboje – jaunystės laikas.

„Septinto dešimtmečio tapybos darbams būdingos figūrinės kompozicijos. Prieš pat parodos atidarymą buvo atėjusi užsieniečių grupė ir sako: va, kaip Picasso“, –pasakoja parodos kuratorė Aušra Vasiliauskienė.

Kaune, gimtajame mieste, savo darbus Vilniuje gyvenanti dailininkė eksponuoja pirmąsyk. Paroda Antano Žmuidzinavičiaus muziejuje veiks iki rugsėjo 2-osios.

Dalį darbų S. Kisarauskienė ketina padovanoti M. K. Čiurlionio dailės muziejui.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...