captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskelbtos grojamiausios metų lietuviškos dainos

2013 m. dažniausiai radijo stotyse skambėjusi lietuviška daina – grupės „Biplan“ kūrinys „Amore“. Už jos rikiuojasi SEL, kartu su „Electronic I“ įrašyta daina „Lyja“ ir Sasha Song hitas „Ir tai irgi praeis“, rašoma AGATA pranešime spaudai.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

2013 m. dažniausiai radijo stotyse skambėjusi lietuviška daina – grupės „Biplan“ kūrinys „Amore“. Už jos rikiuojasi SEL, kartu su „Electronic I“ įrašyta daina „Lyja“ ir Sasha Song hitas „Ir tai irgi praeis“, rašoma AGATA pranešime spaudai.

Taip pat į grojamiausių lietuviškų dainų penketuką pateko elektroninės muzikos kūrėjo „Rambacy“ daina „In Heaven With U“ bei reperių „G&G Sindikatas“ kūrinys „Laikas keistis“. Netoli penketuko buvo šiemet itin išpopuliarėjusios atlikėjos „Gjan“ kūrinys „Tattoo“.

Grojamiausius šių metų įrašus AGATA skaičiavo per 2012 m. paskutinį ketvirtį ir tris pirmus šių metų ketvirčius. Per tą laiką Lietuvos radijo stotys iš viso grojo beveik 20 tūkst. skirtingų lietuviškų ir beveik 40 tūkst. užsienio atlikėjų kūrinių.

Biplan“ vokalistas: „Amore“ gimė stebuklingai

„Amore“ yra viena tų dainų, kuriai gimti padėjo daugelis faktorių. Buvo kuriamas filmas „Valentinas vienas“, tuo pat metu vyko darbai mūsų studijoje, o dainos tekstas gimė paskutinę minutę kažkur tarp Vokietijos ir Lietuvos. Tokias dainas vadinu stebuklingai gimusiomis ir turbūt tai yra viena iš priežasčių, dėl ko jos tokios sėkmingos“, – apie grojamiausią lietuvišką dainą kalba grupės „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas.

Ši daina sulaukė ypač didelio pasisekimo ir internete: grupės vaizdo klipas jau yra peržiūrėtas daugiau nei 800 tūkst. kartų. Be to, kaimyninėse Rytų šalyse daug koncertuojantys „Biplan“ yra įrašę ir ukrainietišką bei rusišką „Amore“ versijas.

Už kiekvieną radijuje nuskambėjusį kūrinį atlikėjams išmokamas atlyginimas

„Malonu matyti, kad lietuviška muzika yra paklausi Lietuvos radijo stotyse. Už kiekvieną radijo eteryje nuskambėjusį kūrinį atlikėjams ir įrašų gamintojams priklauso atlyginimas, kurį išmokame gavę tikslius grojaraščius iš radijo stočių“, – primena AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Anot jos, jeigu iš radijo stočių gaunamuose grojaraščiuose pasitaiko klaidų, pavyzdžiui, netiksliai įvardytų dainų pavadinimų, asociacijos darbuotojai patys jas ištaiso. „Tai – sunkus darbas, reikalaujantis didelio atidumo. Bet viskas daroma vardan Lietuvos atlikėjų ir muzikos įrašų gamintojų: norime, kad jiems priklausantis atlyginimas juos pasiektų kuo tiksliau“, – tvirtina A. Masalskytė

Grojamiausiems įteiktos mažosios M.A.M.A. statulėlės

Ketvirtadienį įvykusiame apdovanojimų M.A.M.A. nominantų paskelbimo vakare buvo apdovanoti tiek grojamiausios dainos atlikėjai, tiek grojamiausios fonogramos gamintojas. Be to, paskelbtas ir grojamiausias metų instrumentalistas – gitaristas Aleksandras Ten, grojantis Marijono Mikutavičiaus, Gyčio Paškevičiaus ir daugelio kitų žinomų Lietuvos atlikėjų įrašuose. Jo įgrotas instrumentines partijas dažniausiai galėjome girdėti Lietuvos radijo stotyse per praėjusius metus.

Grojamiausios dainos atlikėjui ir įrašo gamintojui, taip pat grojamiausiam instrumentalistui įteiktos mažosios M.A.M.A. statulėlės. Sausio 10 d. įvyksiančioje pagrindinėje M.A.M.A. 2013 apdovanojimų ceremonijoje AGATA apdovanos ir grojamiausią metų atlikėją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...