captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lenkai teigia suradę seniai dingusį Raphaelio paveikslą

Seniai prarastą paveikslą, nutapytą Raphaelio, lenkai aptiko banko saugykloje. Baimintasi, kad paveikslas per karą buvo sunaikintas. 
„Wikimedia Commons“ nuotr.
„Wikimedia Commons“ nuotr.

Seniai prarastą paveikslą, nutapytą Raphaelio, lenkai aptiko banko saugykloje. Baimintasi, kad paveikslas per karą buvo sunaikintas.

Paveikslą „Jaunuolio portretas“, nutapytą 1513–1514 metais, priklausantį Czartoryskių šeimos kolekcijai, naciai konfiskavo 1939 metais. Jis turėjo papildyti Adolfo Hitlerio „Führermuseum“ lince. 1945 metais, prieš pat Antrojo pasaulinio karo pabaigą, kūrinys pradingo.

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos Kultūros dirbinių restitucijos tarnybos atstovas šalies žiniasklaida teigė tikįs, kad paveikslas bus grąžintas Lenkijai.

„Svarbiausia, kad paveikslas saugiai laukia mūsų pasaulio regione, kurio įstatymai mums palankūs“, – teigė jis, nenorėdamas atskleisti, apie kokią šalį kalbama.

Vėliau ministerijos tinklalapyje paskelbtame pranešime bando numaldyti lūkesčius: „Neturime informacijos, kur tiksliai paveikslas yra. Tačiau galime patvirtinti, kad ministerija toliau stebi visus signalus, susijusius su jo buvimo vieta“.

„Jaunuolio portretas“ – svarbiausias paveikslas, kurį Lenkija prarado per karą. Czartoryskių šeimos pastangas jį surasti po 1945 metų apsunkino tai, kad šalis buvo už Geležinės uždangos. 1991 metais šeima atnaujino kūrinio paieškas. Nors tai nepatvirtina, daugelis meno istorikų mano, kad paveiksle vaizduojamas pats Raphaelis. Princas Adamas Jerzy Czartoryskis portretą 1798 metais nusipirko kartu su Leonardo da Vinci kūriniu „Dama su šermuonėliu“. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close