captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Kasiulio parodoje – keliasdešimt privačioje kolekcijoje saugotų kūrinių

Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“ atidaryta dailininko Vytauto Kasiulio darbų paroda. Joje – keliasdešimt privačioje kolekcijoje saugotų kūrinių.
V. Kasiulio muziejaus nuotr.
V. Kasiulio muziejaus nuotr.

Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“ atidaryta dailininko Vytauto Kasiulio darbų paroda. Joje – keliasdešimt privačioje kolekcijoje saugotų kūrinių.

Galerijoje „Aukso pjūvis“ rodomi Vytauto Kasiulio darbai priklauso vadinamajam švediškajam laikotarpiui. Jie sukurti XX amžiaus 6–7 dešimtmečiuose. Iš eksponuojamų 35 paveikslų dauguma  matomi pirmą kartą.

„Tai – litografijų ciklas. Jis į Kauną atkeliavo dėka kolekcijos savininko. [Darbuose] galime pamatyti tarpinį V. Kasiulį: tarp pirmojo laikotarpio, koks jis buvo Lietuvoje prieš išvykdamas į emigraciją, ir tarpinį tarp paryžietiškojo periodo“, – pasakojo menotyrininkė Raimonda Kuodytė.

Švedijos kolekcininkas, pamatęs V. Kasiulio darbus parodoje Paryžiuje, pakvietė menininką į savo šalį. Ten V. Kasiulis surengė ne vieną parodą. Vėliau menininkas vykdavo atostogų į Švediją – tapė vietos peizažų ir žmonių kasdienio gyvenimo motyvais.

„Per metus buvo surengiama po keletą jo parodų – ir personalinių, ir su Švedijos autoriais. Tokiu būdu į Švediją pateko jo kūriniai, kurie buvo ten sukurti ir nupirkti kolekcininko ir šiaip menu besidominčių žmonių. Tokiu būdu Švedijoje yra tikrai gausu V. Kasiulio“, – teigė R. Kuodytė.

V. Kasiulio kūrybinis kelias prasidėjo prieškario Kaune. Mokėsi Kauno meno mokykloje, vėliau studijavo ir dėstė Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute.

V. Kasiulis vienas iš nedaugelio sulaukė pasaulinio pripažinimo. Jo kūriniai saugomi įvairių šalių muziejuose ir privačiose kolekcijose. Galerijoje „Aukso pjūvis“ paroda veiks iki sausio pabaigos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...