captcha

Jūsų klausimas priimtas

Budapešte bus atidengtas paminklas Jadvygai ir Jogailai

Vengrijos sostinėje Budapešte atidengiamas paminklas XIV amžiaus karališkajai porai – Vengrijos princesei bei Lenkijos valdovei Jadvygai ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Jogailai. Jų santuoka lėmė, kad paskutinė pagoniška valstybė Europoje – Lietuva – priėmė krikštą.
Budapeštas, Wikimedia Commons nuotr.
Budapeštas, Wikimedia Commons nuotr.

Vengrijos sostinėje Budapešte atidengiamas paminklas XIV amžiaus karališkajai porai – Vengrijos princesei bei Lenkijos valdovei Jadvygai ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Jogailai. Jų santuoka lėmė, kad paskutinė pagoniška valstybė Europoje – Lietuva – priėmė krikštą.

Jadvygai ir Jogailai skirtas paminklas stovės istorinėje Budapešto vietoje – prie vienų iš pagrindinių senamiesčio vartų. Idėjos autorius, buvęs Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška sako, kad Jadvygos ir Jogailos santuoka buvo lemtinga Lietuvai, padėjusi Jogailai apsispręsti krikštą priimti iš Krokuvos, o ne iš Maskvos.

Paminklas vaizduoja du ant pjedestalo sėdinčius valdovus – Vengrijos karaliaus dukrą Jadvygą ir Lietuvos kunigaikštį Jogailą, kuris po santuokos tapo ir Lenkijos karaliumi.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...