captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje koncertuos pasaulinė fortepijono legenda

Trečiadienį Klaipėdos koncertų salėje vyks istorinis koncertas, kuriame skambins pasaulinė fortepijono legenda Paulas Badura-Skoda. Koncertui prireikė skolintis antrą itin geros kokybės fortepijoną, o muzikantų Klaipėdos kameriniam orkestrui papildyti – kviestis iš Latvijos.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Trečiadienį Klaipėdos koncertų salėje vyks istorinis koncertas, kuriame skambins pasaulinė fortepijono legenda Paulas Badura-Skoda. Koncertui prireikė skolintis antrą itin geros kokybės fortepijoną, o muzikantų Klaipėdos kameriniam orkestrui papildyti – kviestis iš Latvijos.

P. Badura-Skoda iš Austrijos – vienas iki šiol koncertuojančių garbaus amžiaus pianistų. Šiemet jam sukanka 86 metai. Tarptautinė muzikanto karjera trunka ilgiau nei 6 dešimtmečius. Jis yra koncertavęs Australijoje, JAV, Kanadoje, Japonijoje, Kinijoje, Egipte, Pietų Afrikoje. Klaipėdoje – pirmą kartą.

„Aš maloniai nustebintas – Lietuvoje radau tarptautinio lygio orkestrą, kuris groja su didelėmis ambicijomis, motyvacija ir kartu – labai preciziškai“, – džiaugėsi pianistas.

Idėja surengti pasauline fortepijono legenda vadinamo muzikanto koncertą Klaipėdoje kilo dirigentui iš Estijos Andresui Mustonenui.

„Šiam koncertui rinkomės iš daug orkestrų. Tačiau stebint Klaipėdos orkestro pokyčius, pasakyčiau, kad jis kasmet groja vis geriau, švariau. Orkestro energija ir nulėmė, kad koncertą nutariau rengti Klaipėdoje“, – pasakojo A. Mustonenas.

Klaipėdos kamerinį orkestrą koncertui teko papildyti Liepojos simfoninio orkestro pučiamųjų grupe. Nelengva užduotis organizatoriams buvo gauti antrą itin geros kokybės fortepijoną, nes be kitų Wolfgango Amadeus Mozarto kūrinių į programą įtrauktas ir koncertas dviem fortepijonams su orkestru. Jį skambinsiantis jaunosios kartos pianistas Rostislavas Krimeris iš Baltarusijos sako, kad su P. Badura-Skoda scenoje susitinka pirmą kartą.

„Jo patarimai, pastabos, duotos per repeticijas – neįkainojama patirtis ir didelis džiaugsmas, kad likimas įteikė tokią galimybę groti vienoje scenoje su legendiniu XX a. pianistu“, – tikino R. Krimeris.

Klaipėdoje bus kuriamas ir koncerto garso įrašas, kuris kitąmet bus išleistas kompaktine plokštele. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...