captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos parke pristatoma G. Karoso „Kultūra“

Europos parke šalia Vilniaus sekmadienį visuomenei bus pristatomas naujas skulptoriaus Gintaro Karoso dailės kūrinys „Kultūra“, statytas net trejus metus.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Europos parke šalia Vilniaus sekmadienį visuomenei bus pristatomas naujas skulptoriaus Gintaro Karoso dailės kūrinys „Kultūra“, statytas net trejus metus.

„Kultūra“ – tai didžiulis kraštovaizdžio menui priskirtinas darbas, įsikomponavęs išraiškingame daugiau kaip hektaro plote po atviru dangumi.

Penkios šviesių atspalvių skulptūrinės formos, kurių kontūrai primena ledkalnio, kalnų ar architektūros objekto siluetus, tarytum tirpsta ir vėl išnyra gamtoje, sudarydamos natūralios gamtos elementais užsibaigiančią seką.

Vinguriuojančios skulptūrinės formos, iškylančios iki beveik aštuonių metrų aukščio, yra sulipdytos iš kelių šimtų tūkstančių smulkių marmuro šukių. Išskirtinį dailės kūrinį Europos parke 7 meistrų brigada statė net trejus metus.

Skulptorius G. Karosas sako, kad kultūros tema labai plati. „Kultūros sąvoką lengviau apibrėžti žodžiais nei formomis, bet įgavus patirties ateina laikas, kai vizijos subręsta ir norisi kalbėti apie pamatinius žmogaus gyvenimo dalykus. Man kultūra – pirmiausia žmogaus praeities ir dabarties prasmingi pėdsakai, kuriuos po kruopelę yra sulipdžiusi žmonija. Kultūra yra paradoksali: stipri kaip pagrindas ir kartu trapi, nykstanti; lyg ir aiški, bet sunkiai nusakoma; monumentali kaip kalnas ir kartu klaidi kaip labirintas.“

G. Karosas yra Nacionalinės pažangos premijos laureatas (2006), Europos parko ir Liubavo muziejų įkūrėjas. Jis yra viso 55 ha muziejaus po atviru dangumi Europos parko kraštovaizdžio, architektūros ir daugelio dailės kūrinių autorius. Daugiau kaip prieš du dešimtmečius jis miške netoli Vilniaus pradėjo kurti Europos parką, taip įprasmindamas tuo metu mažai kam žinomą Europos geografinio centro idėją Lietuvoje.

G. Karoso įkurtas muziejus restauruotame Liubavo dvaro malūne šiais metais pelnė aukščiausią Europos kultūros paveldo išsaugojimo apdovanojimą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...