captcha

Jūsų klausimas priimtas

Po dešimtmečių pertraukos vienoje scenoje – V. Čekasinas ir V. Tarasovas

Penktadienį festivalio „Vilnius Jazz“ koncerte Rusų dramos teatre žiūrovai turės galimybę išvysti dvi Lietuvos džiazo legendas – Vladimirą Čekasiną ir Vladimirą Tarasovą.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Penktadienį festivalio „Vilnius Jazz“ koncerte Rusų dramos teatre žiūrovai turės galimybę išvysti dvi Lietuvos džiazo legendas – Vladimirą Čekasiną ir Vladimirą Tarasovą.

Duetas į sceną grįžta saksofonininko V. Čekasino iniciatyva. Atlikėjas pastaraisiais metais vystė Vilniaus džiazo mokyklai būdingą džiazo ir akademinės muzikos sintezę. Šią kryptį muzikantas pratęs ir su V. Tarasovu.

V. Čekasinas teigia, kad tai yra daugybę galimybių teikianti sintezė, ir pabrėžia, jog suderinti klasikinės ir džiazo muzikos mokyklas nėra paprasta ir tai yra daug pastangų kainuojantis darbas.

„Nieko spontaniško čia nėra. Tai sudėtingas technologiškai darbas. Mano muzika niekada nebuvo spontaniška – viskas yra išmokta ir surepetuota“, – teigia V. Čekasinas.

Jekaterinburge (buv. Sverdlovskas) gimęs muzikantas į Lietuvą atvyko 1971 m. Čia kartu su Viačeslavu Ganelinu bei V. Tarasovu įkūrė legendinį Ganelino trio, kuris per 17 gyvavimo metų pelnė vienos geriausių visų laikų ne iš Amerikos kilusių džiazo grupių reputaciją.

Saksofonininkas ne kartą buvo renkamas geriausiu Sovietų Sąjungos džiazo muzikantu. Jo diskografijoje – daugiau kaip 60 albumų, įgrotų su savo vadovaujamais kolektyvais bei kitais atlikėjais. Šiuo metu muzikantas dėsto Vilniaus kolegijoje džiazo improvizacijos ir ansamblio disciplinas. Pas jį mokėsi daugelis žymiausių Lietuvos džiazo muzikantų, tarp jų Petras Vyšniauskas, Vytautas Labutis, Gediminas Laurinavičius ir kiti.

Perkusininkas V. Tarasovas į Lietuvą iš Archangelsko atvyko 1968 m. Per savo karjerą menininkas kūrė muziką orkestrams, kino filmams, teatrui, 1999-2002 m. vadovavo Lietuvos rusų dramos teatrui.

Atlikėjo diskografijoje – beveik dvi dešimtys solinių albumų. 34 albumus jis įgrojo su V. Ganelino trio ir daugiau kaip 60 - su kitais Lietuvos bei užsienio džiazo ir akademinės muzikos atlikėjais.

Penktadienio koncerte taip pat pasirodys Briuselio džiazo orkestras, kuris atliks vaizduojamojo meno ir muzikos, komiksų ir gyvo džiazo sintezę – programą „Graphicology“.

Pernai šio kolektyvo įgarsintas nebylus lietuvių kilmės režisieriaus Michelio Hazanaviciaus filmas „Artistas“ laimėjo „Oskarą“ už muziką. Šiemet grupė, jau koncertavusi Vilniuje 2010 m., švenčia savo dvidešimtmetį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...