captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lotynų Amerikos dienos kviečia susipažinti su Meksikos kultūra

Kitą savaitę Vilniuje vyks Lotynų Amerikos dienos „In Latino“, kurios kvies pažinti šio regiono kiną, muziką, maistą ir tradicijas. Šiemetinis renginių ciklo akcentas yra Meksikos kultūra.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Kitą savaitę Vilniuje vyks Lotynų Amerikos dienos „In Latino“, kurios kvies pažinti šio regiono kiną, muziką, maistą ir tradicijas. Šiemetinis renginių ciklo akcentas yra Meksikos kultūra.

Lotynų Amerikos dienos Vilniuje vyks aštuntus metus. Renginio tradicija prasidėjo nuo Meksikos dienų Lietuvoje, tad, pasak organizatorių, šiemet yra grįžtama prie renginio ištakų.

„In Latino“ pristatyme dalyvavęs Meksikos ambasadorius Švedijoje Jorge Lomonaco Tonda teigė, jog Lotynų Amerikos dienos Vilniuje praeityje jau atliko nuostabų darbą reklamuojant Lotynų Amerikos ir Meksikos kultūrą.

Šiemetinėje programoje ambasadorius akcentavo trijų režisieriaus Luiso Bunuelio filmų retrospektyvą. Pasak jo, režisierius juos kūrė šeštame ir septintame dešimtmetyje – auksiniais Meksikos kino laikais.

Žiūrovai turės galimybę išvysti režisieriaus filmus „Laiptai į dangų“, „Nazarinas“ ir „Iliuzija keliauja tramvajumi“.

Ambasadorius pridūrė, jog šiuo metu Meksika išgyvena antrąją didelę kino sėkmės bangą. Lotynų Amerikos dienų metu taip pat bus galima išvysti keturis Lietuvoje nematytus šiuolaikinius Meksikos filmus.

J. Lomonaco Tonda taip pat išskyrė menininko Jose Guadelupe Posados iliustracijų parodą „Mirtis turi leidimą“. Šiemet visame pasaulyje minimos 100-osios kūrėjo mirties metinės.

„Mes švenčiame mirtį. Nešame gėles, praleidžiama naktis su mirusiais, su maistu ir gėrimais, kuriuos jie mėgo. Deja, tačiau šios tradicijos nyksta – jums reikėtų keliauti į mažus kaimelius, jog vis dar galėtumėte pamatyti šias tradicijas. Galimybė su jomis susipažinti parodoje yra tikrai neeilinė“, – kalbėjo ambasadorius.

Renginių ciklo „In Latina“ organizatorė Agnesta Filatovė teigė, jog Lotynų Amerikos dienų tikslas – ne tik praskaidrinti miestą ir padaryti jį labiau spalvotą, bet ir keisti įprastą požiūrį į Lotynų Ameriką. Todėl visiems besidomintiems šia kultūra bus siūloma susipažinti ir su regiono maistu, vynu, šokio tradicijomis bei literatūra.

Pasak jos, įdomi patirtis bus galimybė palyginti Meksikos ir Lietuvos mirties papročius – galbūt galima atrasti ne vien tradicijų skirtumus, bet ir panašumus. Tai bus galima padaryti Artūro Soto ir Gražinos Kadžytės paskaitoje „Dia de los Muertos“.

Renginių ciklas „In Latino“ taip pat kviečia į paskaitą apie Venesuelą, kurią skaitys 40 metų šioje šalyje gyvenęs lietuvis Algimantas Dugnys.

Kitą savaitę taip pat bus pristatyta žymaus rašytojo Juano Carlos Onetti knyga „Maitvanagis“. Tai pirmoji šio žymaus Lotynų Amerikos autoriaus knyga, išleista lietuvių kalba.

Festivalio organizatoriai taip pat kviečia į teminius Lotynų Amerikos vakarėlius ir maisto bei vyno degustacijas.

Viena iš festivalio organizatorių, „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė teigė, jog per 8 metus renginio organizatoriai jaučia, jog Lietuva su Lotynų Amerika artėja. Pasak jos, prieš metus jie net nedrįso svajoti apie ambasadoriaus vizitą renginio atidaryme, o šiemet tai jau tapo realybe.

Lotynų Amerikos dienos „In Latino“ Vilniuje vyks spalio 17–24 dienomis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...