captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujame spektaklyje – G. Ivanausko, L. Somovo ir Jazzu improvizacijos

Nacionaliniame Kauno dramos teatre savaitgalį pradedama rodyti naujausia Gyčio Ivanausko teatro premjera „Programa. Apie prabangą ir bejėgiškumą“.
Luko Griciaus (OKTO.lt) nuotr.
Luko Griciaus (OKTO.lt) nuotr.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre savaitgalį pradedama rodyti naujausia Gyčio Ivanausko teatro premjera „Programa. Apie prabangą ir bejėgiškumą“.

Premjeroje apsilankę žiūrovai scenoje išvys ne tik visiškai kitokį teatro įkūrėją Gytį Ivanauską, bet ir gyvai išgirs Leono Somovo ir Jazzu dueto improvizacijas.

„Šiame spektaklyje dialogo su publika ieškoma pasitelkus muziką. Muzika šiame spektaklyje atliekama gyvai. Daug improvizacijos muzikine ir aktorine prasme. Nepaisant to, jog scenoje būsiu vienas, muzikinis duetas – L. Somovas ir Jazzu – bus visuomet šalia. Šis spektaklis – stipri, meile ir pasitikėjimu susieta improvizacija prabangos ir bejėgiškumo tema“, – apie artėjančią premjerą sako G. Ivanauskas.

L. Somovas ir Jazzu ne tik kūrė šiam spektakliui muziką, bet ir dovanojo kūrinį „Tenai toli“, kurio šio dueto gerbėjai neras nė viename albume.

„Kiekvienas projektas man yra labai svarbus, todėl šiai premjerai, kaip ir visiems savo projektams, skiriu ypatingą reikšmę. Kurti muziką spektakliui yra labai jautrus dalykas. Šiame Gyčio Ivanausko teatro spektaklyje bandysime ieškoti naujų muzikos sprendimo formų, kur muzika yra vienintelis aktoriaus pašnekovas, kur muzika užpildo scenos veiksmą ir taip pat tampa kaip paties aktoriaus minčių ir jausmų atspindys“, – apie naująjį darbą sako L. Somovas.  

Pasak Jazzu, kurti muziką šiam spektakliui buvo labai lengva, nes pjesė, jos tematika labai artima pačiai atlikėjai.

„Tai pati artimiausia mano sielai kada nors skaityta medžiaga. Joje kalbama apie dalykus, apie kuriuos galvoju kasdien. Skaitau ją ir atrodo, kad ji apie mane, mano požiūrį į pasaulį, rūpimus dalykus, tikrąsias vertybes... Apie mano pačios bejėgiškumą“, – tikina Jazzu.

„Programa. Apie prabangą ir bejėgiškumą“ – tai pirmasis Gyčio Ivanausko teatro monospektaklis, kurio atsiradimą įkvėpė Jeano Luco Lagarce`o kūryba ir gyvenimas. Su juo spektaklio idėjos autorius turėjo progos susipažinti vaidindamas režisieriaus Gintaro Varno spektaklyje „Tolima Šalis“.

Spektaklio dramaturgiją kūrė Akvilė Melkūnaitė, su kuria G. Ivanauskas bendradarbiavo kurdamas žiūrovų pamėgtą spektaklį „Marko. Kavolių kabaretas“.

Šį naują G. Ivanausko teatro pastatymą pirmą kartą žiūrovai galėjo įvertinti Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje šios savaitės pradžioje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...