captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lapkritį duris užversianti „Fluxus ministerija“ kviečia aplankyti keturias parodas

Lapkričio mėnesį duris užversianti „Fluxus ministerija“ kviečia aplankyti net keturias šiuo metu buvusiame „Lituanicos“ batų fabrike veikiančias parodas.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Lapkričio mėnesį duris užversianti „Fluxus ministerija“ kviečia aplankyti net keturias šiuo metu buvusiame „Lituanicos“ batų fabrike veikiančias parodas.

Pirmoji paroda – „Fluxus ministerijos“ rezidento Gintauto Velykio „Polifaksai – depersonalizacija“. Parodoje demonstruojami darbai yra atspausdinti paties menininko sukonstruotu spausdintuvu, veikiančiu fakso principu. Minėtas įrenginys – antrasis tokio tipo pasaulyje. G. Velykio parodoje demonstruojami pasaulyje ir Lietuvoje žinomų žmonių netradiciniai portretai. Parodą „Fluxus ministerijoje“ lankytojai išvysti galės iki spalio 18 dienos.

Antroji „Fluxus ministerijoje“ demonstruojama paroda – šviesaus atminimo fotografo Audriaus Naujokaičio „Orvidų sodyba“. Paroda atidaryta rugsėjo mėnesį, žymaus lietuvių išeivių menininko Jono Meko viešnagės „Fluxus ministerijoje“ metu. „Orvidų sodyba“ – tai žymaus dailininko, grafiko bei fotografo A. Naujokaičio fotografijų paroda iš Viliaus Orvydo sodybos, kuri laikoma savotiška kultūrine oaze. J. Meko nuomone, ši nepaprasta sodyba ne tik gali įkvėpti pasaulio kūrėjus, bet ir yra verta būti įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. „Orvidų sodyba“ „Fluxus ministerijoje“ bus demonstruojama iki spalio 18 d., rašoma pranešime spaudai.

Iki spalio 26 dienos „Fluxus ministerijos“ lankytojai taip pat turi progą aplankyti trečiąją – Mildos Kiaušaitės personalinę parodą – „Dreams“. Paroda kviečia persikelti į dėsniams nepavaldų sapnų ir svajonių pasaulį. Tai mėginimas išsinerti iš apibrėžto, racionalaus laikiškumo, kasdieniškų vietų ir objektų aiškumo.

Ketvirtojoje parodoje eksponuojami architektės Rūtos Taraškevičiūtės ir Paryžiaus dailės akademijoje bakalauro bei magistro studijas baigusios Mykolės Ganusauskaitės fotografijos darbai, prabylantys būtojo laiko ir specifine vietos tema.

Judriame ir renginiais turtingame Paryžiuje gyvenanti M. Ganusauskaitė savo kūrybos objektu pasirinko Lietuvos peizažą. Menininkei gimtinės peizažas pirmiausiai siejasi su atitolusiais nuo miesto vaizdais, kurie, anot autorės, yra savitai paženklinti laiko ir todėl su niekuo nesupainiojami. Tuo metu R.Taraškevičiūtei gimtojo Kauno architektūra svarbi jos romantizuotos istorijos prasme, kuri gyva apgriuvusiuose miesto pastatuose. Minėtų autorių darbus „Fluxus ministerijoje“ bus galima išvysti iki spalio 17 dienos.

Buvusio „Lituanica“ batų fabriko patalpos yra atviros nuo trečiadienio iki sekmadienio 14–21 valandomis. Įėjimas į visas parodas yra nemokamas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...