captcha

Jūsų klausimas priimtas

Užutrakio dvaras atskleis nematytą pusę: vieta, kuri kažkam buvo namai

Užutrakyje pristatyta tarptautinė rūmų interjerų paroda „Atrasti namai“. Joje galima išvysti atkurtą buvusią grafų Tiškevičių Užutrakio rezidenciją.
M. Vaičiulio (BFL) nuotr.
M. Vaičiulio (BFL) nuotr.

Užutrakyje pristatyta tarptautinė rūmų interjerų paroda „Atrasti namai“. Joje galima išvysti atkurtą buvusią grafų Tiškevičių Užutrakio rezidenciją.

Užutrakio dvaro kambariai atrodo lygiai taip pat kaip 19–20 amžiuje. Jie buvo restauruoti identiškai pagal išlikusias senas fotografijas. Tiesa, dvare yra išlikęs tik vienas autentiškas daiktas iš Tiškevičiaus laikų – lėkštė. Didžioji dalis baldų suvežta iš įvairių Lenkijos muziejų. Pagal tuometines mados tendencijas rūmai apstatyti Liudviko XVI stiliaus baldų komplektais.

„Mūsų tikslas lankytojams parodyti, kad tai yra namai, kad jie buvo namai, kad savo laiku čia gyveno žmonės, kad nebuvo kokia šventovė“, – sako Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius.

Nuo 1997 metų Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija pradėjo darbus, kuriais apsaugojo buvusią Tiškevičių dvaro sodybą ir ją restauravo. Šiek tiek vėliau Lietuvos ir Lenkijos atstovai pradėjo bendradarbiauti siekdami atkurti Užutrakio dvaro interjerą.

„Pradėjome bendradarbiauti prieš aštuonerius metus. Šiuos rūmus mokėmės restauruoti kartu su muziejininkais iš Lenkijos, rengėme parodas 2009 metais. Dabar vyksta didžiausias projektas, kurį realizuojame drauge. Jo tikslas – apstatyti istoriniais interjerais reprezentacines rūmų sales“, –  sako Vilanovo rūmų muziejaus direktorius Pawelas Jeskanis.

Pasak vieno iš parodos iniciatoriaus, Lietuva europiečiams įdomi dėl to, kad autentiškai atkuria istorinius objektus. Užutrakio dvaro parkas restauruotas pagal jo įkūrėjo prancūzų botaniko ir landšafto architekto Eduardo Andre paliktus užrašus ir nuotraukas.

Tarptautinė rūmų interjerų paroda Užutrakyje veiks penkerius metus. Vėliau baldai bus perkelti į skirtingus septynis Lenkijos muziejus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...