captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prasidedančiose „Sirenose“ – naujos klasikinių kūrinių interpretacijos

Ketvirtadienį prasideda dešimtasis tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiemet publikai pristatysiantis penkis užsienio programos spektaklius, spalvingą lietuviško teatro programą bei grupės „The Tiger Lillies“ koncertą.
Scena iš D. Doiašvilio režisuoto „Makbeto“, sirenos.lt nuotr.
Scena iš D. Doiašvilio režisuoto „Makbeto“, sirenos.lt nuotr.

Ketvirtadienį prasideda dešimtasis tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiemet publikai pristatysiantis penkis užsienio programos spektaklius, spalvingą lietuviško teatro programą bei grupės „The Tiger Lillies“ koncertą.

Pasak festivalio „Sirenos“ meno vadovės Audros Žukaitytės, šiųmetis festivalis pristato šiuolaikinį Europos ir pasaulio teatrą, keliantį iššūkius. „Sirenos“ nesiekia prisirišti prie vienos kartos kūrėjų, konkrečios estetikos ar žanrinių rėmų. Anot A. Žukaitytės, primetamų ribų įveikimas, naujos eksperimentinės strategijos, kultūrinės sąveikos, impulsai, jautrumas pokyčiams – tai yra festivalio veiklos lauko orientyrai.

Šių metų „Sirenų“ programoje didžiausias dėmesys skirtas naujoms klasikinių kūrinių interpretacijoms ir naujam požiūriui į istorinius tekstus. Užsienio programoje spektaklius parodys 5 trupės iš Norvegijos, Gruzijos, Italijos, Latvijos ir Didžiosios Britanijos.

Festivalis prasidės Oslo nacionaliniame dramos teatre Oskaro Koršunovo režisuotu spektakliu „Peras Giuntas“, pastatytu pagal Henriko Ibseno pjesę.

Jaunesniosios kartos gruzinų režisierius Davidas Doiašvilis pristatys modernią Williamo Shakespeare`o tragedijos „Makbetas“ versiją. Spektaklis jau apkeliavo ne vieną tarptautinį festivalį, laimėjo daugelį apdovanojimų.

Italų režisierė Emma Dante festivalyje pristatys spektaklį-koncertą „Medėjos link“. Tragišką kūrinio istoriją menininkė perkėlė į Siciliją, o idėjų jai sėmėsi iš vietinių šeimų gyvenimo. Režisierė pasakoja su savo kompanija tyrusi nepažintas Medėjos personažo teritorijas it salą. Spektaklyje skamba gyva brolių Mancuso atliekama muzika.

Jaunas latvių režisierius Valteris Sylis pristatys spektaklį „Legionierius“, kurį kritikai įvardina kaip vieną stipriausių kūrinių Latvijos teatro pasaulyje. Spektaklis atsigręžia į neseną praeitį ir interaktyviai, dinamiškai, su humoru kvestionuoja Antrojo pasaulinio karo išprovokuotas traumas.

Festivalį užbaigs britų tamsiojo kabareto trio „The Tiger Lillies“, viešėsiantys festivalyje jau trečiąjį kartą. Grupė atliks spektaklį pagal anglų poeto klasiko Samuelio Tayloro Coleridge`o poemą „Eilės apie seną jūreivį“. Pasakojimą lydės animacinės fotografo Marko Holthuseno videoprojekcijos.

Grupė „The Tiger Lillies“ ne tik pristatys naujausią savo spektaklį, bet kitą dieną surengs ir koncertą, kuris vainikuos festivalio „Sirenos“ dešimtmetį.

Šiųmetinėje lietuviškoje festivalio programoje – 11 spektaklių, iš kurių 3 premjeros: Oskaro Koršunovo „Žuvėdra“, Yannos Ross spektaklis „Mūsų klasė“ ir Konstantino Bogomolovo pastatytas „Mano tėvas – Agamemnonas“. Taip pat bus rodomi Lietuvos ar užsienio kritikų bei prodiuserių dėmesio sulaukę Eimunto Nekrošiaus, Gintaro Varno, Jono Vaitkaus, Vido Bareikio, Rugilės Barzdžiukaitės, Pauliaus Ignatavičiaus darbai.

Festivalio metu taip pat bus surengta tarptautinė jaunųjų teatro kritikų konferencija, siekianti suburti studentus ir jaunuosius teatro profesionalus iš įvairių šalių aptarti skirtingas su teatro specifika susijusias idėjas

„Sirenos“ sostinėje vyks rugsėjo 26 – spalio 6 dienomis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...