captcha

Jūsų klausimas priimtas

Geteborgo knygų mugėje Lietuvos iniciatyva diskutuos Europos vertėjai ir rašytojai

Rugsėjo 26–29 dienomis Europos šalių leidėjus, literatūros ir leidybos specialistus sukvies Geteborgo knygų mugė. Vienoje didžiausių Skandinavijos knygų mugių dalyvaus ir Lietuvos atstovai.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Rugsėjo 26–29 dienomis Europos šalių leidėjus, literatūros ir leidybos specialistus sukvies Geteborgo knygų mugė. Vienoje didžiausių Skandinavijos knygų mugių dalyvaus ir Lietuvos atstovai.

Lietuvos nacionaliniame stende, kurį koordinuoja Tarptautinių kultūros programų centras, bus eksponuojamos lietuvių autorių knygos, išverstos į švedų kalbą. Knygų kolekciją sudarys Vytauto V. Landsbergio, Jurgos Ivanauskaitės, Sigito Parulskio, Tomo Venclovos, Eugenijaus Ališankos, Gintaro Grajausko, Leonardo Gutausko, Jurgio Kunčino ir kitų autorių kūriniai. Stende bus pristatyta Daivos Čepauskaitės poezijos rinktinė švedų kalba.

Mugėje taip pat bus eksponuojama naujausia Tarptautinių kultūros programų centro išleista, dr. Neringos Klišienės sudaryta šiuolaikinės lietuvių literatūros tekstų anglų kalba antologija „Social Change“ („Socialinis kismas“), subūrusi socialine tematika rašančius lietuvių prozininkus, eseistus ir dramaturgus.

Geteborgo knygų mugės seminarų programą papildys Tarptautinių kultūros programų centro ir partnerių iš Lenkijos, Rumunijos, Čekijos, Airijos bei Portugalijos rengiama tarptautinė diskusija, kurioje bus aptartos šiandieninės Europos literatūros tendencijos bei ateities perspektyvos, taip pat vertimų į kitas užsienio kalbas problematika. Savo patirtimi ir įžvalgomis dalinsis vertėjas Laimantas Jonušys, rumunų rašytoja Florina Ilis, vertėjos Dorota Jovanka Čirlič iš Lenkijos ir Tora Hedin iš Švedijos, žinomas airių rašytojas Michaelas O'Conghaile`as, portugalų rašytojas Alfonso Cruzas bei čekų autorius Pavelas Zajičekas. Diskusiją moderuos žinomas Švedijos kultūros žurnalistas Gunnaras Bolinas.

Tarptautinių kultūros programų centro literatūros sklaidos skyriaus vadovės Eglės Vitkauskaitės teigimu, Geteborgo knygų mugėje rengiamame trijų Baltijos šalių atstovų susitikime Latvijos literatūros, Estijos literatūros bei Tarptautinių kultūros programų centrai diskutuos apie pasirengimą viešnios teisėmis dalyvauti Londono knygų mugėje 2018 m.

„Džiugu, kad šiais metais visos trys šalys gavo kvietimus mugėje dalyvauti šalių viešnių teisėmis Focus Market programoje. Tai unikali proga leidėjams, literatūros ir leidybos specialistams pristatyti ne tik mūsų šalies literatūrą, knygos meno tradicijas, leidybos tendencijas, bet ir plačiau supažindinti su mūsų šalies kultūra“, – sako E. Vitkauskaitė.

Lietuva viešnios teisėmis jau yra sėkmingai dalyvavusi Geteborgo, Frankfurto, Bolonijos, Turino ir Jeruzalės knygų mugėse.

Geteborgo knygų mugė Švedijoje yra vienas didžiausių ir svarbiausių tarptautinių literatūros renginių Skandinavijoje. Mugę kasmet aplanko apie 100 tūkstančių lankytojų, į programą kasmet įtraukiama daugiau nei 3000 įvairių renginių.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...