captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valstybinis simfoninis orkestras rengia bendrą projektą su „Keistuolių teatru“

Jubiliejiniame, 25-ajame, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezone žadama ir žvaigždžių pasirodymų, ir intriguojančių projektų. Bene labiausiai intriguojantis projektas – kartu su taip pat 25-ąjį jubiliejų švenčiančiu „Keistuolių teatru“ rengiamas koncertas visai šeimai „Simfoniniai Keistuoliai“.
G. Rinkevičius, A. Ufarto (BFL) nuotr.
G. Rinkevičius, A. Ufarto (BFL) nuotr.

Jubiliejiniame, 25-ajame, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezone žadama ir žvaigždžių pasirodymų, ir intriguojančių projektų. Bene labiausiai intriguojantis projektas – kartu su taip pat 25-ąjį jubiliejų švenčiančiu „Keistuolių teatru“ rengiamas koncertas visai šeimai „Simfoniniai Keistuoliai“.

Pirmadienį pristatydamas naująjį sezoną orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius pažymėjo, jog jubiliejus – labai reikšmingas įvykis kiekvienam muzikantui, ir šis įvykis bus minimas viso sezono metu, o pats jubiliejinis sezonas bus ir svarbus, ir įdomus.

Orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas pristatė ir pirmąjį naujojo sezono koncertą, kuriame klausytojai turės galimybę pasiklausyti Sergejaus Prokofjevo ir Antono Brucknerio kūrinių. G. Rinkevičius ypač išskyrė A. Brucknerio 9-ąją simfoniją.

„Šis kūrinys nėra pabaigtas, koncertuose atliekamos trys simfonijos dalys. Po paskutinės, atsisveikinimo, dalies nebėra ką ir pridurti“, – kūrinį apibūdino orkestro vadovas. S. Prokofjevo muziką su orkestru atliks žymus rusų solistas Nikolajus Luganskis, koncertuojantis pačiose garsiausiose pasaulio salėse.

Jubiliejinio sezono pristatyme dalyvavo ir pirmajame orkestro koncerte 1989-ųjų sausio 30-ąją dainavę solistai Vladimiras Prudnikovas ir Irena Milkevičiūtė.

„25 metai – mažai ar daug? Istorijoje tai yra labai nedaug. Bet man atrodė, kad mes buvome jauni ir esame jauni, kaip ir orkestras, kuris tobulėja, nesustodamas auga, kuria naujas programas, naujus teatrus. Nors tai buvo iššūkis, Lietuvoje toks kolektyvas turėjo atsirasti. Mūsų valdžios vyrai turėtų pagalvoti apie tai, kad šiam kolektyvui reikia skirti didesnį dėmesį“, – kalbėjo V. Prudnikovas.

Orkestro vadovo pavaduotojas koncertinei ir administracinei veiklai Stasys Pancekauskas pristatė būrį šiame sezone su orkestru pasirodysiančių žvaigždžių. Žiūrovai turės galimybę išvysti profesorių Saulių Sondeckį, smuikininką Gidoną Kremerį, pianistus Luką Geniušą ir Andrių Žlabį, smuikininkę Alioną Baevą, bosą Michailą Kozakovą ir daugelį kitų.

„Pradėdami šį jubiliejinį sezoną ilgai galvojome, stengėmės atsiplėšti nuo tos krizinės situacijos. Per jubiliejų neverta taupyti, skaičiuoti pinigus, reikia daryti taip, kad visi matytų, jog mes patys ir klausytojai būtų patenkinti“, – teigė S. Pancekauskas.

Naujajame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezone netrūks staigmenų. Bene labiausiai intriguojantis projektas – kartu su taip pat 25-ąjį jubiliejų švenčiančiu „Keistuolių teatru“ rengiamas koncertas visai šeimai „Simfoniniai Keistuoliai“. Koncertui žymiausias „Keistuolių teatro“ dainas aranžuos Andrius Kulikauskas, o kartu su orkestru atliks „senieji“ teatro aktoriai – Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Ilona Balsytė ir Darius Auželis.

„Prieš 25 metus buvo toks beprotiškas laikas, kai Gorbačiovas paskelbė „perestroiką“, kūrėsi Sąjūdis ir iš visų kampų lindo visokie bepročiai. Vieną beprotį mes nuoširdžiai sveikiname. Reikia būti pakankamai išprotėjusiam, turėti daug vidinės ugnies, kad išliktum 25 metus, o aš tikrai žinau, kaip sunku išgyventi tokiems kolektyvams“, – orkestrą sveikino Aidas Giniotis.

Orkestras ir toliau artimai bendradarbiaus su Vilnius „City Opera“ – bus rodoma Mocarto opera „Visos jos tokios“, į sceną sugrįš „Svynis Todas: demonas kirpėjas“, opera „Manon Lesko“. „Vilnius City Opera“ ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras taip pat ruošia kol kas neskelbiamą premjerą, kuri numatoma kovo mėnesį.

Šiųmetis orkestro sezono pristatymo šūkis – „Jaudiname jau 25 metus“. Orkestras ir toliau ieškos artimo ryšio su publika ir kelio į labai plačios klausytojų auditorijos širdis ir stengsis išlaikyti svarbiausias savo vertybes – tikrumą, gilius žmogiškus jausmus, kuriuos ir turi sukelti klasikinės muzikos klausymasis.

25-ojo sezono pradžios koncertas vyks ketvirtadienį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...