captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaune prasidėjo tradicinis folkloro festivalis „Suklegos“

Kaune ketvirtadienį prasidėjo keturioliktasis tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“, pritraukęs daug Lietuvos ir užsienio atlikėjų, keliausiantis po įvairias Kauno ir Lietuvos erdves.
V. Jurevičiaus (BFL) nuotr.
V. Jurevičiaus (BFL) nuotr.

Kaune ketvirtadienį prasidėjo keturioliktasis tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“, pritraukęs daug Lietuvos ir užsienio atlikėjų, keliausiantis po įvairias Kauno ir Lietuvos erdves.

Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje festivalį atidarė kanklių muzikos vakaras, skirtas kanklių meistro, liaudies kompozitoriaus bei muzikanto Juozo Telešiaus (1913–2001) 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Žiniomis apie šį meistrą vakare mielai sutiko pasidalinti muziejaus darbuotoja ir puiki muzikantė Laura Lukenskienė. Tradicines estų kankles („kannel“) pristatė viešnia iš Estijos Tuule Kann. Programą pratęsė Žemyna Trinkūnaitė improvizuodama tradicinėmis lietuviškomis kanklėmis.

Iki savaitės pabaigos festivalis dar viešės ir Kauno ryšių istorijos muziejaus erdvėse, netgi nukeliaus iki Vilkijos. Penktadienio vakarą Ryšių istorijos muziejaus salėje vyks jaunimo grupių koncertas. Festivalio organizatoriai pakvietė keletą jaunų netradicinio folkloro kolektyvų, kurie atlieka senąjį folklorą, interpretuodami jį savaip.

„Suklegų“ organizatorių teigimu, penktadienį klausytojai galės susipažinti su vienu iš seniausių liaudies instrumentų – dūdmaišiu. Ketvirtojo Lietuvos dūdmaišininkų susipūtimo dalyviai Dzianisas Sukhis ir Stanislavas Čiavusas iš Baltarusijos bei Gvidas Kovėra pademonstruos tradicinio muzikavimo subtilybes. Puikūs Baltarusijos meistrai jau ne pirmus metus gamina dūdmaišius Lietuvos muzikantams ir dalinasi savo patirtimi.

Šeštadienį netradicinio folkloro festivalis pasisvečiuos Vilkijoje, kur vidurdienį A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje prasidės ketvirtasis Lietuvos dūdmaišininkų susipūtimas. Jame mūsų šalies, Baltarusijos ir Ukrainos dūdmaišininkai dalinsis savo patirtimi.

Pagal „Suklegų“ programą, tą patį vakarą Kauno ryšių istorijos muziejaus salėje numatytas baigiamasis festivalio svečių koncertas.

Kaip ir kiekvienais metais, „Suklegose“ skambės šiuolaikiškai interpretuojama estų liaudies muzika. Šiai metais ją atliks viena populiariausių Estijoje grupių – „Paabel“, besitikinti susirasti nemažai gerbėjų ir Lietuvoje.

Geografiškai margiausias kolektyvas – grupė „Merope“ Užburiančiomis melodijomis, garsinėmis tekstūromis, subtilia harmonija bei poliritmija kuria naujųjų laikų ritualinę muziką. Muzikantai iš Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos, Ispanijos ir Lietuvos žaviai supina unikalią lietuviško folkloro, originalių kompozicijų, „world“ ir džiazo stilių, instrumentų bei elektronikos sintezę.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...