captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šiaulių dramos teatro sezonas: spektaklius statys ir jauni, ir patyrę

Šiaulių dramos teatras 83-ąjį sezoną pradeda premjera. Tai – prancūzų dramaturgo Marcelio Pagnolio romantinė dviejų dalių istorija „Duonkepio žmona“.
Spektaklio plakato fragmentas.
Spektaklio plakato fragmentas.

Šiaulių dramos teatras 83-ąjį sezoną pradeda premjera. Tai – prancūzų dramaturgo Marcelio Pagnolio romantinė dviejų dalių istorija „Duonkepio žmona“.

Pasak spektaklio režisieriaus Arvydo Lebeliūno, M. Pagnolio „Duonkepio žmoną“ jau stačiusio prieš 15 metų Klaipėdoje, pjesės siužetas paprastas, bet joje kalbama apie amžinąsias vertybes.

„[Spektaklyje kalbama] tiesiai šviesiai apie tikrąją meilę, apie atleidimą – apie tas vertybes, kurios yra reikalingos tiek mums visiems, tiek kiekvienam individualiai: norime, kad mums būtų atleista, norime patys atleisti ir kartais negalim. Norime būti mylimi ir mylėti“, – kalba režisierius Arvydas Lebeliūnas.

Duonkepio vaidmenį kuriantis aktorius Sigitas Jakubauskas jį prilygina kitam savo vaidmeniui – šiek tiek daugiau nei prieš dešimtmetį sukurtam Šveikui.

„Tas personažas nėra toks naivus, kaip gali atrodyti. Dabar kartais atrodo, kad jei žmogus yra geras ir jautrus, tai manoma, kad jis kvailys, kad atleidžia“, – pastebi aktorius S. Jakubauskas.

Teatro vadovas sako, kad 83-ąjį sezoną premjerų bus ir daugiau – spektaklius statys ir jauni, ir patyrę režisieriai.

„Po „Duonkepio žmonos“ [laukia] du pasimatymai su tokiais įdomiais [žmonėmis] kaip Jonas Vaitkus, kuris statys Vaižganto „Nebylį“, ir jauna režisierė Agnė Dilytė, kuri statys spektaklį „Gražuolės“. [Jų darbai bus pristatyti] iki naujų metų“, – pasakoja Šiaulių dramos teatro direktorius Antanas Venckus.

Šį sezoną neliks nuskriausti ir mažieji žiūrovai: jie, kaip ir kasmet, bus kviečiami į naują kalėdinį vaidinimą. Bus tęsiama ir kita tradicija – spektakliai senjorams.

Spektaklio „Duonkepio žmona“ premjera – šeštadienį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...