Kultūra

2013.09.16 10:55

Lapkritį Vilniuje – pasaulinio garso baleto žvaigždžių antplūdis

LRT.lt2013.09.16 10:55

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre lapkričio 18 d. vyksiančiame renginyje „Neprilygstami baleto talentai“ pasirodys garsiausių pasaulio teatrų scenose pageidaujamos baleto žvaigždės, teigiama „Klasikos šedevrų“ pranešime.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre lapkričio 18 d. vyksiančiame renginyje „Neprilygstami baleto talentai“ pasirodys garsiausių pasaulio teatrų scenose pageidaujamos baleto žvaigždės, teigiama „Klasikos šedevrų“ pranešime.

Lietuvos baleto scenai renginyje atstovausiantis baleto primarijus Nerijus Juška neabejoja, kad tai vienas svarbiausių įvykių mūsų šalies baleto ir aukštosios kultūros istorijoje, nes tiek baleto meistrų vienoje scenoje lietuviams, ko gero, dar nėra tekę matyti.

„Labai džiaugiuosi, kad koncerto rengėjams pavyko pritraukti tiek daug garsių vardų, atstovaujančių be jokių abejonių geriausios pasaulyje rusų baleto mokyklos scenai. Su kai kuriais iš jų esu šokęs vienoje scenoje, tačiau tik užsienyje. Džiugu, kad jų profesionalumą ir talentą iš arti pagaliau galės pamatyti ir lietuviai. Neabejoju, kad šis koncertas taps didele švente baleto gurmanams ir mėgėjams, nes tokie renginiai Lietuvoje itin reti“, – sakė N. Juška, scenoje pasirodysiantis su LNOBT balerina Olga Konošenko-Zariankina.

Į Lietuvą atvyksta Maskvos Didžiojo teatro primarijus, tarptautinių konkursų laureatas Michailas Lobuchinas ir jo kolegė iš to paties teatro – tarptautinių konkursų laureatė Anastasija Staškevič. Taip pat – nusipelnęs Ukrainos artistas, Sankt Peterburgo Marijos teatro solistas Denisas Matvijenko ir jo žmona bei šokių partnerė Anastasija. Marijos teatrui taip pat atstovaus nusipelnęs Rusijos artistas Antonas Korsakovas. Renginyje dalyvaus ir kito Sankt Peterburgo teatro – Michailovsko – solistai ir tarptautinių konkursų laureatai Irina Peren, Maratas Šemiunovas bei  Sabina Japarova. Dar dviejų prestižiniam Maskvos Didžiajam teatrui atstovausiančių artistų pavardžių organizatoriai kol kas neatskleidžia, nes su jais dar vyksta derybos.

Renginys išskirtinis ir tuo, kad žiūrovai turės galimybę viename koncerte pamatyti epizodus iš baleto klasikos kūrinių bei modernias choreografines kompozicijas.

Koncerto repertuaras itin įvairus: nuo pas de deux iš baleto „Esmeralda“, kurį atliks nepakartojamas Didžiojo teatro duetas – A. Staškevič ir M. Lobuchinas, šeimyninio Anastasijos ir Deniso Matvijenkų atliekamo pas de deux iš baleto „Korsaras“ iki ekspresyviosios „Violončelės“, kurią atliks Michailovsko teatro duetas S. Japarova ir M. Šemiunovas.  Numatoma renginio trukmė – dvi valandos.

Šiuo metu šio projekto dalyviai savo pasirodymais džiugina baleto meno gerbėjus Venesueloje. Prieš tai pasaulinio garso baleto talentai viešėjo Australijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Šis koncertas – Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai kultūrinės programos dalis.