captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apdovanotas naujasis knygnešys M. Burokas – vedlys literatūros gausybėje

Baigiantis Vilniaus knygų festivaliui įteikta „Naujojo knygnešio“ premija. Ja apdovanotas poetas, vertėjas ir literatūros apžvalgininkas Marius Burokas.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Baigiantis Vilniaus knygų festivaliui įteikta „Naujojo knygnešio“ premija. Ja apdovanotas poetas, vertėjas ir literatūros apžvalgininkas Marius Burokas.

Vilniaus knygų festivalis rengiamas jau antrus metus. „Naujojo knygnešio“ premija pirmąkart įsteigta už literatūros populiarinimą.

„Knygnešiai buvo tie žmonės, kurie nešė mums lietuvišką žodį, tačiau dabar gyvename visiškai kitoje situacijoje – informacinio pertekliaus. Parašytų tekstų labai daug, knygų labai daug... Naujasis knygnešys yra tas žmogus, kuris neša žinią apie gerą literatūrą, kuris padeda geriau ją pažinti. Manau, Naujojo knygnešio premija labai atitinka festivalio idėją“, – kalbėjo vienas iš Vilniaus knygų festivalio iniciatorių, leidyklos „Kitos knygos“ leidėjas Gediminas Baranauskas.

Premijos laureatu paskelbtas Marius Burokas – rašytojas, poetas, knygų apžvalgininkas ir recenzentas. Jo apžvalgos, populiarinančios literatūrą, skelbiamos tinklalapyje Bernardinai lt., rubrikoje Užkietėjusio skaitytojo kronikos, o savaitraštyje „Literatūra ir menas“ pradėta nauja knygų pristatymo rubrika „Skaitykla numeris 5“. Marius Burokas apie pasaulinės literatūros meistrus daug rašo socialiniuose tinkluose.

„Skaitau daug užsienio spaudos. Norėčiau, kad ir kiti pastebėtų tas knygas, siekiu jiems perteikti tas žinias. Juk jų yra labai daug, jos nesusistemintos, o norėtųsi įdomesnius dalykus perteikti lietuviškai, kad skaitytojai galėtų patys pasirinkti knygas, ypač užsienio literatūros“, – sakė „Naujojo knygnešio“ premijos laureatas, poetas, vertėjas, literatūros apžvalgininkas Marius Burokas.

Šiuo metu esu pradėjęs dar vieną projektą „Šiaurės Atėnų“ laikraštyje. Galvoju padaryti užsienio ir lietuvių rašytojų kalendorių arba žinyną su įdomiomis istorijomis, nuotraukomis, kūriniais, kad žmogus galėtų imti ir pavartyti, rasti sau įdomų autorių“, – ateities planus išdavė laureatas.

Vertėjas ir literatūros kritikas Laimantas Jonušys sako, kad geros literatūros paklausa kol kas nėra didelė, todėl svarbu ją populiarinti. O Marius Burokas savo publikacijose, esą, patraukliai pristato rašytojus ir jų kūrinius.

„Jis literatūrinį gyvenimą priartina prie skaitytojo, papasakoja įdomių istorijų apie garsiausius pasaulio rašytojus, apie jų išleistas knygas ir išleidimo istorijas. Ten būna visokių įdomių dalykų. Taip pat rašo apie tai, kaip knygos patraukia arba ne skaitytojų dėmesį, pristato pasaulines literatūros premijas. Jos yra labai įdomus ir daugialypis reiškinys“, – kalbėjo vertėjas, literatūros kritikas, „Naujojo knygnešio“ premijos komiteto narys Laimantas Jonušys.

Literatūros kritikai pastebi, kad naujų autorių ir kūrinių populiatrintojai skaitytojui tampa vis reikalingesni, nes literatūros gausybėje, ypač verstinės – sunku atsirinkti, ką skaityti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...